Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyan középiskolák,...

Vannak olyan középiskolák, ahová központi felvételi vizsga nélkül lehet menni?

Figyelt kérdés
Ha valaki külföldön töltötte a nyolcadik osztályt, magántanulóként, és nem tudott hazautazni a felvételi vizsgára, majd hazaköltöznek, van valamilyen lehetősége arra, hogy középiskolában folytassa a tanulmányait?

2021. jan. 24. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, év közben lehet jelentkezni, de csak ha az adott iskolának az elvárásainak megfelelnek az "adottságaid". De ha jól emlékszem év közben is van valamikor még egy középiskolai felvételi vizsga, de ebben már nem vagyok biztos.
2021. jan. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden iskolában kérik a központi felvételit, van, ahol csak a tanulmányi eredmények alapján vesznek fel. Ezek a középiskolák jellemzően nem túl erősek (a központit azért találták ki, hogy az „elit” iskolák valami alapján el tudják dönteni, hogy az 1000 full kitűnő jelentkezőből melyik 120-at vegyék fel). Ezeknek utána kell járni.

Illetve ha nem nyersz felvételt egyik középiskolába sem, akkor keresni kell egy középiskolát, akik soron kívül tudnak fogadni. Mivel tanköteles vagy (16 éves korodig), ezért törvény szerint meg kell kezdened szeptemberben a tanévet, így valamelyik iskola, ahol még lesz hely, biztosan fogadni fog. Itt is igaz viszont, hogy a nem túl erős középiskolákban fog hely maradni.


Ha nagyon nem sikerül iskolát találni, akkor az Oktatási Hivatalhoz kell benyújtani egy kérvényt, hogy ők kerítsenek neked középiskolát, lehetőség szerint a lakóhelyhez közel.

2021. jan. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor. Én tanár vagyok egy középsuliban. Vannak akik felvételivel jönnek ide, de a 90%-ot az igazgató saját hatáskörben veszi fel bármilyen tanulmányi eredménnyel. A pulikutyát is felveszik, nincs olyan akit ne vennének fel.

Ha csupa egyes valaki, és 3 iskolából már kirúgták-az is fel van véve.

Ja és milyen meglepő-fizetős az iskola.

Eredmény: színes iskola, erősen barnába hajló bőrszínnel.

Aki tanár idejön, az 1 év és menekül. Én is azért vagyok itt,mert csak részállású vagyok és így heti 1 napban elmegy. Anno főállású voltam, fél évet bírtam.

2021. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

A szakképző iskolák és a technikumok (ex. szakközép iskolák/szakgimnáziumok) valóban a tanulmányi eredmény alapján veszik fel a diákokat, hiszen a létük a tét, kell a létszám! Sajnos nem elég hatékony a oktatási reform, még mindig megengedik, hogy a gimik lerabolják a fejeket (szószerint fejvadászok). Pedig ezt nem lenne szabad tovább engedni, hiszen így módszeresen "kipusztítják" a szakembereket, a "maradékból" (hadd vegyem ide kölcsön a szakzsargont: funkcionális analfabétákból) nem lehet varázslással szakikat gyártani (senkit sincs szándékomban sértegetni, de hát ez a valóság).


Tehát ne aggódj, bőven fogsz találni magadnak középiskolát, pláne ha műszaki érdeklődésed van.

2021. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs lista ezekről az iskolákról? Hogy lehet megtalálni őket?
2021. jan. 28. 13:09
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze, a szotyiköpködő gyűjtőkbe.
2021. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sikerült végül olyat találni ahova nem kellett központi és mégse olyan vészes?
2021. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-esnek válaszolom. Sajnos még nem tudom, most tartok ott, hogy írok mindenféle iskoláknak, és reménykedem, hogy találok valahol egy rugalmas igazgatót aki ad nekünk egy esélyt. Kérdeztem csoportokban, (külföldről hazaköltözős) és volt akinek szintén gondot jelentett, volt akinek sikerült találni olyan iskolát, igazgatót aki nyitottan és pozitívan állt a külföldi oktatásból hazatérő tanulóhoz.Ha bárkinek van tippje, légyszi írjon.
2021. ápr. 25. 18:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem jön össze és 16 alatt vagy, akkor az oktatás.hu be fog téged írni valahova így is, mert tanköteles vagy. Azok valószínűleg rossz sulik lesznek, de akkor legalább könnyebb lesz jó bizit szerezni majd jövőre újra próbálni az egészet központistól. Ha már elmúltak 16 (nem tudom mennyire vagy évvesztes külföld miatt) és nem vettek fel sehova, akkor én elmennék egy nyelviskolába, ahol megtanulnék egy év alatt középszinten egy nyelvet, majd év közepén írnék egy központit és jelentkeznék normálisan.
2021. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az anyukája vagyok, a nyár végén lesz még csak 15.
2021. ápr. 25. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!