Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne 36 kredit...

Érdemes lenne 36 kredit értékben felvennem órákat egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első szemeszterben 34 kreditet teljesítettem. 14 tantárgyam volt, köztük 0 kredites testnevelés is, ez hibrid oktatásban valósult meg, hétfőtől péntekig mentem, utána még két-három műszakot vállaltam gyárban diákmunkán és eléggé kiégettem magamat vele.

Most kezdődött meg a kedvezményes kurzusfelvétel és a kötelező kreditszámom 28 10 órára. Mivel teljesen online kezdjük a félévet, nem tudom, hogy az első félévhez hasonlóan 34 kreditet vegyek-e fel, vagy mivel dolgozni úgysem tudok elmenni, próbálkozzam meg a 36-tal? Így most szintén 14 órám lenne a héten, demokratikusabban, hétfőtől csütörtökig elosztva. (Szombatonként német nyelvtanfolyamra mennék.)


Ne haragudjatok, hogy ekkora katyvaszt írtam, de mivel nálunk abszolút hiányoztak az ismerkedős események, nem tudtam a kreditrendszerrel kapcsolatban kérdezni senkitől, a neten pedig nem találtam értékelhető anyagot osztatlan 2 szakos tanárisokkal kapcsolatban. Lehetséges lenne, hogy még ártanék is vele magamnak, vagy fizetnem kellene, ha 34+36 kreditem lenne a két félévemre?



2021. jan. 25. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene ennyi kreditet felvenni, a mintatantervek is átlag 30 kredittel számolnak félévente, egyenletesen elosztva. Előfordulhat, hogy ebben a tempóban sokkal hamarabb elfogynak a tárgyak, legalábbis egy részük, mégsem tudsz hamarabb végezni. Nem lenne jó csak azért plusz szabválokat felvenni a végefelé, hogy legyen ösztöndíj.
2021. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen! Pedig azt olvastam ilyen eduline szerű oldalon, hogy évente átlag 69-et kellene teljesíteni... Mekkora fejetlenség, istenem.🤷‍♀️😅

2021. jan. 25. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
félévente minimum 18 kreditet kell felvenni, de a mintatantervben is létszik, hogy kb. 30 kredit jut egy félévre.
2021. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves #3!


Én 2 szakos osztatlan tanárin vagyok sajnos. :(

2021. jan. 25. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, idén végeztem osztatlan tanárszakon. Évi 30 kredittel mentem +- 1-2.
2021. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!