Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt fizika erettsegire van...

Emelt fizika erettsegire van esely felkeszulni 3 honap alatt reggeltol estig valo tanulassal hogy felvegyenek bme vik-re?

Figyelt kérdés
Mindenkeppen a fizikabol kellene elerni legalabb 65%-ot es matekbol alapszinten kb 80%-ot . Fizikabol majdnem nullarol matekbol van egy alapvetobb tudasom.

2021. jan. 25. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
van
2021. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

BME VIK-re nagyon könnyű bejutni! 370 környéke szokott lenni a villamosmérnök.


Viszont bennmaradni rohadt nehéz! Ha most kezdenél 0-ról készülni az érettségid sikerülhetne jól kis szerencsével, de utána matekból és fizikából nagyon-nagyon nehéz dolgod lenne, első félévben sokan elvéreznek! (Mindezt tapasztalatból mondom)



És a válaszom az az, hogy nincs sok esély! Ha 0-24-ben tudsz fizikázni akkor talán nem reménytelen, de az emelt érettségi a fizika viszonylag sok ágára reflektál, s bár annyira nem nehéz, azért a v=s/t-nél nagyobb tudás szükséges!


Szóval ha most döntöttél a vik mellett, én lehet a korábbi elképzelés mellett maradnék!

Ezt nem lehet brute force bemagolni sajnos... 😥

2021. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben , hat meglatjuk akkor mit lehet tenni az ugy erdekeben. A remeny hal meg utoljara
2021. jan. 25. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2#


Fizika nem olyan nehéz. Ha VIKes vagy tudod mi mindent lehet megtanulni akár 1 éjszaka alatt is.


A középiskolai anyag bármely tantárgyból sem kifejezetten nehéz. Folyamatos készüléssel lazán megcsinálható 3 hónap alatt is.

2021. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha még aktuális, a fizika emelt nem annyira vészes. Viszont ha lesznek méréseitek ahhoz mindenkép idő kell, h fel tudj rájuk készülni. Írásbelinél függvénytáblázattal 60%-ra ki lehet hozni (ha jó vagy matekból,össze tudod rakni a logikai kapcsolatokat, akkor ezzel nem lesz gond), de azért ott is érdemes típusfeladatokat gyakorolni. Ja és a VIK-en ezzel a tudással, amit itt szerzel nem sokat fogsz tudni kezdeni. Én emelteztem fizikából, egészen rendben volt (68%), de még a GPK-n is szenvedek az egyszerűbb fizikás tárgyakkal. Szóval ha mégis a VIK-et választod, akkor érdemes nyáron kicsit jobban belemerülni a témába, mert anélkül nagyon nehéz lesz.
2021. febr. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezen a kérdésen töröm magam. Most májusban érettségiznék emelt fizikából. Már leadtam a jelentkezést is.

Nekem minimum 60%-ra kéne megírnom, illetve megcsinálnom hogy tovább tudjak tanulni. Remélem összejön. :(

2021. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én minimum 80%-ra szeretném megírni és kb 3 hónapom van rá.


Wish me luck brothers…

2023. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!