Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megbukok az egyik érettségi...

Ha megbukok az egyik érettségi tantárgyból, a többit le tehetem?

Figyelt kérdés

Ha év végén megbukok pl.töriből 12. osztályban, attól még az angol, magyar, matek + egy tantárgy érettségiket le tehetem? Én úgy tudom, hogy igen, csak akkor jövőre újra kell járnom a 12.et és csak törire kell járnom. Az a baj, hogy elég szigorú a tanárom és egyszerűen nem megy nekem a töri, túl sok az információ, azt mondta az érettségi előtt 1 hónappal kapunk egy vizsgát, amin ha nem érünk el 30pontot a 45ből nem enged érettségizni belőle. Én járok magántanárhoz is, de így sem vagyok biztos benne, hogy elérném a 30 pontot, szerintem ez kicsit igazságtalan, hogy egy vizsga miatt nem mehetek majd érettségizni, ha pl nem 30 pontot, hanem 25-öt érek el. Remélem a többit letehetem attól még ha netán töriből megbuktat, mondjátok, hogy igen🙏 És ha letehetem meg is kapom az érettségit a többiből vagy majd ha a töri is meg lesz?

Köszi a válaszokat🙂



2021. jan. 26. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Az érettségi feltétele 12 osztály megléte. Ha megbuksz, akkor nem mehetsz érettségizni.
2021. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség amit az első írt. 12. osztályban ha ápris végén meghúznak töriből akkor átminősítik az érettségi jelentkezésedet a többi tantárgyból előrehozottra és leérettségizel a másik 4 tantárgyból. Sikeres érettségi esetén csak törzslapkivonatot kapsz. Ha sikerül valamikor törit is abszolválnod akkor kapsz kék érettségi bizonyítványt.
2021. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, többiből érettségizel, augusztusban pótvizsgázol, ha átmész akkor ősszel érettségizhetsz
2021. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Megbuksz év végén: Előrehozott érettségit tehetsz bizonyos tárgyakból, de abból nem, ami még 12.-ben is tantárgy. Hiszen nem végezted el még a 12. osztályt. A többi tárgyból sikeres pótvizsga vagy évismétlés után mehetsz.

A 12. év sikerül, de az érettségin megbuksz: A többi tárgyból leérettségizhetsz, de nem lesz kezedben az érettségi. A következő időszakban mehetsz kiegészíteni.

2021. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!