Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 éves vagyok és úgy döntötte...

24 éves vagyok és úgy döntöttem pszichológus akarok lenni. Melyik két tantárgyból érdemes újra érettségiznem?

Figyelt kérdés

Melyik a legfontosabb azon a szakon? Halottam hogy lehet pszichológiából érettségizni közép szinten. Vagy legyen magyar töri emelt vagy mi?

Milyen ott az egyetemi élet? Mit tanulnak? Milyen nehéz? Bármilyen választ szívesen fogadok.

Az érettségi mindegyik négyes lett, de 18 évesen nem vettek fel.



2021. jan. 26. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ismered-e, de hasznos weboldal:

[link]

2021. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Bioszból taszajts egy jó emeltet, illetve csinálj legalább egy B2 nyelvvizsgát. Bár a lehetne jobb is az az érettségi.
2021. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Biosz mindenképp. Mellé angol vagy matek.
2021. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Leghasznosabb kombináció szerintem is a biosz emelt + angol emelt (vagy olyan nyelv amit tanultál és elfogadják).
2021. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A leghasznosabb valóban a biosz, de abból emeltezz, amiből szerinted a legjobban sikerülne. Én nem bioszból emelteztem, és meg lehet oldani anélkül is. Nekem a töri volt a legkönnyebb, úgyhogy tényleg válaszd azt, amivel valószínűleg a legtöbb pontot szereznéd. Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan privátban! :)
2021. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A biosz egyértelműen a leghasznosabb. Biosz illetve angol legyen emelt. Én így mentem anno pszichológiára és ténylegesen volt előnyöm azokkal szemben akik irodalomból emelteztek.

Minden egyetemen kicsit más az egyetemi élet ( jelenleg ugye kb semmilyen... de én az ELTEvel kapcsolatban csak jókat tudok mondani!)

Nem a legegyszerűbb szak, de nem is az, ami iszonyat megterhelő. Tisztességes tanulással mindenki összehoz egy négyes átlagot (más kérdés, hogy erre tanulmányi ösztöndíjat nem adnak)

Tanulunk: statisztika, biológiai pszichológia ( előadás + gyakorlat), kutatasmódszertan, bevezetés a pszichológiába, kultúra, pszichológiatörténet filozófia történet ( nem, egyáltalán nem kell hozza emelt szintű töri érettségi, semmi köze a középiskolás törihez) ezeken kívül nekem még volt két szabadon választható tantárgyam. Ez az első félév. Második félévben: affektív pszichológia ( előadás +gyakorlat), bevezetés az idegtudományba, evolúciós pszichológia és magatartásgenetika, módszertan gyakorlat 1: pszichometria és kérdőíves kutatások módszertana ( gyakorlat), szociálpszichológia 1 (előadás+gyakorlat), adatelemzés (szeminárium+előadás)

2021. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!