Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Zalaegerszegi Montessori...

Zalaegerszegi Montessori óvodával és általános iskolával valakinek van személyes tapasztalat?

Figyelt kérdés

Még egy kicsit arrébb van a kezdés (kisfiam 21 hónapos) de mindenképpen montessori intézménybe szeretnénk majd beadni.

Vas megye és Zala megye környéke jöhet szóba egyenlőre. Ha valaki tud még olyan montessori ovit ahol pozitív tapasztalata van ne tartsa magában. :)



2021. jan. 27. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Szia,


Kérlek, nagyon kérlek(!) nézz utána alaposan ennek az intézménytípusnak / pedagógiai módszernek. Lehet, hogy nagyon jól hangzik, illetve az alap elképzelés valóban dícséretes, de a Mo.-i oktatási rendszerbe nem illik bele megfelelően. Később nagy hátrányt okozhatsz a gyermeknek azzal, ha ilyen oktatási rendszerbe szocializálódik, idősebb korában sokkal nehezebb lesz átállnia ( ha felsőoktatás is célozva van ) a "normál" tanrendre. Ezt a rendszer hiányosságának tudom be, viszont mint pedagógus, úgy gondolom nem véletlenül nem terjedt el jobban ez az intézménytípus, illetve a 80-as években fellelkesült próbálkozások nagyon elhaltak. A módszernek - mivel egyéni fejlődésre alapozza a tanulási folyamatot- leginkább a fejlesztő iskolákban és a tanulási nehézségekkel küzdő SNI-s gyermekeknél van nagyon jó eredménye. Bocsi ha nem a kérdésedre válaszoltam. Üdv,M

2021. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 IndaK válasza:
Én is kíváncsi vagyok érintett szülők tapasztalataira. A közösségi oldalukon megosztott fényképek alapján elég színes tevékenységi körrel rendelkeznek, a mindennapi tevékenységek mellett vannak állatok, kerti munka és közel a Arborétum. Ha valakinek van tapasztalata én is figyelek :). Köszönettel.
2023. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!