Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kapok mindig 4-es...

Miért kapok mindig 4-es magatartást és szorgalmat?

Figyelt kérdés

Szorgalmat talán megértem, mert a felevim 4,3, de ez az osztályban az 5. legjobb átlag.

De a magatartásra miért kapok 4-est? Semmi rosszat nem csinálok, semmi panasz nem jön rám, se fegyelmi se semmi. Teny, hogy az osztályfőnököm engem annyira nem csíp.

Az legjobb barátomnak 5öst add, pedig ő is hasonlóan viselkedik mint én, de őt mondjuk eléggé bírja.

Tavaly is 4-est kaptam, holott jól viselkedek az iskolában.


Itt igazából nekem az fáj, hogy 4-esre értékelnek, míg mást ugyanilyenért 5-re. Tehát a magatartás jegy arra való, hogy ki élje a tanár az utálatát?



2021. jan. 29. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ez ne érdekeljen! Pillanatnyilag idegesítő lehet, de a magatartás az ég világon soha nem fog semmibe számítani, 15 évesen már nevetni fogsz, hogy ilyenen egyáltalán aggódtál. Foglalkozz olyan dolgokkal amik fontosak lehetnek egyszer, például a matekjegyeid :)
2021. jan. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ennyire jó gyerek vagy? Én kettesnél szinte sose kaptam jobbat magatartásból, minden évben összeszedtem osztályfőnökit is :D
2021. jan. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A szorgalom és magatartásjegyek arra vannak kitalálva, hogy lehessen szívatni a jó tanulókat is. Én a hetedik osztályos félévi bizonyítványomat elraktam emlékbe, mert minden ötös benne, kivéve a magatartás és a szorgalom. A kedves osztályfőnök biztos úgy ítélte meg, hogy nem tanulok elég szorgalmasan.


(Anyám azóta is ezen röhög.)

2021. jan. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

10.-es vagyok, és igazából nem azon vagyok fenn akadva ha 4-es, de látni jó lenne az indokot.

Ez akkor ennyi erővel egy szimpátia jegy, és tudtommal ez annyira nem fair, mert a suliba a tanulni járunk és nem megfelelni, benyalni.

Jónak jó vagyok szerintem suliba, úgy többé kevésbé kedvelnek is a többiek, pedig egy borzalmas az osztálykozosseg.

2021. jan. 29. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben az osztályfőnöki órán mindig körbe kellett menni és el kellett mondanod szerinted hányast érdemelsz magatartás és szorgalom jegyként, illetve meg is kellett indokolni. Az volt az osztályfőnökünk mániája, hogy "az nem elég, hogy jó gyerek vagy"... szóval nem kaphattál mondjuk ötöst csak arra, hogy normálisan bejársz, tanulsz, viselkedsz stb., hanem kellett valami plusz is pl. közösségi tevékenység, verseny vagy ilyesmi. Utáltuk, mert nem sok értelme volt és nem sok mindent lehetett felhozni érvként, mert nem járhat mindenki versenyekre, nem lehet mindenki suli újság szerkesztő meg mit tudjam én. Aztán rájött, hogy picit gáz, hogy tök jó jegyeink voltak, tök jó volt az osztályközösség stb. és mégis rossz magatartás és szorgalom jegyeink voltak. Utána már ötös volt mindenki.
2021. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem örülj neki,hogy 4-est kapsz magatartásból mert szerintem az ötös magatartás nagy stréberségre utal ami sztem nem vet rád jó fényt az osztályban majd,meg amugy is,sokkal jobb inkább a balhésabbak közé tartozni mint az olyan anyamasszonykatona stréberek közé.


Én is 4-es voltam magatartásból,sőt volt mikor 3-as is(:

2021. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

ja és szerintem azért ad négyest a tanár,mert lehet hogy nem csinálsz semmi galibát a suliba de többre tart téged a tanár mint a

h%lye kis stébereket...

2021. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem kérdezed meg valamelyik tanárt?
2021. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11.-ben úgy lett 5-ös a szorgalmam, hogy digitális oktatás óta egy csomó tárgyból rontottam, viszont a félévi átlagom így is 4,2 körül van. Viszont a magatartásod sok mindentől függ. Függ attól, hogy mindig beérsz-e időben, hogyan viselkedsz szünetekben, órákon, tényleg semmi panasz ne legyen Rád (mert attól, hogy nem tudsz róla még panaszkodhat bármelyik tanár). Nekem 9.-ben és 10.-ben mindig 4-es volt a magatartásom, most 11.-ben új osztályfőnök van, Ő rögtön megadta az ötöst, pedig a viselkedésem ugyan az, mint eddig. Tanár függő, hogy mit ad. De nem kell emiatt aggódnod! Továbbtanulásnál (ha akarsz) úgy sem számít semmit, meg ha nem tanulsz tovább, akkor sem számít! Az átlag számításnál is feleslegesen veszed/veszik bele a tanárok, mert semmi értelme, csak úgy van és ennyi.
2021. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtál véletlenül valami tiszteletlent valamelyik tanárnak?
2021. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!