Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem adom fel és tovább...

Ha nem adom fel és tovább gyakorlok, akkor átvehetnek a KISKÉPZŐBE?

Figyelt kérdés

Egyszer már kitettem egy kérdést az oldalra. Az arra érkezett válaszokat nagyon szépen köszönöm!


A helyzet:

Szeretnék átjelentkezni a KISKÉPZŐ-be. Ezt szeptember óta tudom és aktívan gyakorlok is. Tudom, hogy miket hibáztam és aktívan fejlesztem önmagamat. Azzal fejlődök, hogy minden nap rajzolok/festek.


Korábban is sokat alkottam. Ezt kicsit felturbóztam a fejlődés érdekében. 2021. január 1-e óta minden nap 2 db alkotást készítek. Portrékat és csendéleteket 40 perc alatt, míg festményeket 1 óra alatt készítek el. Néha sajnos nem jött össze a napi 2 alkotás, ezért van, hogy más napokon 2-nél többet rajzolok. Jelenleg 50 db alkotásom van.


A gyakorlás garantálja a fejlődést?

A fejlődés pedig garantálja a sikert?


Tartok tőle, hogy nem fejlődök eleget. Illetve, az is aggaszt, hogy önmagában a fejlődés nem juttat el arra a szintre, hogy egy olyat alkossak amivel felvegyenek/átvegyenek.


A jegyeim és a vitt pontjaim (ha ezt is néznék) nem gátolnak az átvételben. A gyakorlati tudásomon múlik minden.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. jan. 29. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy tévedek, de úgy tudom, hogy ha át is jelentkezel elölről, azaz kilencediktől kell kezdened. Mellesleg a gyakorlás igenis fejleszt, feltéve ha felismered a hibáidat és igyekszel a következő alkotásokon javítani rajtuk. Ha ilyen sok rajzot csinálsz lesz lehetőséged válogatni majd, hogy melyiket is mutatod meg a felvételin. Az összeset nem lehet, de nem is egyetlen rajz alapján döntik el, hogy bekerülsz e. A szóbelin a személyiség is számít, de ha látják, hogy eltökélt vagy nyert ügyed van szerintem. Egyébként nem kell halálra törnöd magad a felvételért. A sok gyakorlás remek, bár nekem lenne ennyi energiám, de az nem feltétlen jó, ha minden élvezetet félre téve, folyamatosan csak rajzolsz. Kicsit álj meg, pihenj, nézz körül és gondolkozz el a múlton, a jelenen, a jövőn, meg a természeten. Persze ha örömet okoz, hogy ilyen mennyiségben rajzolsz akkor hajrá, nem veszíthetsz ezzel. Szóval sok sikert a felvételihez és szeretettel várunk a Kisképzőben! ;)
2021. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!


Igen, valóban előre kell kezdenem a kilencedik osztályt, de számomra ez nem akadály.

Számomra egyáltalán nem akadály, hogy naponta rajzolok. Őszintén szólva, sokkal jobban érzem magamat tőle és élvezem a folyamatot! Látni a fejlődést, alkotni és tanulni.... Ez a 3 dolog nagyon nagy löketet ad nekem.


Nagyon szépen köszönöm a meglátásaidat és jókívánságaidat!

2021. jan. 29. 23:54
 3/3 anonim válasza:
Nem feltétlen kell ujra kezdeni. Nekem több osztály társam is van képzőben aki csak 10edikbe jött
2021. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!