Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány iskolát jelöljünk meg?

Hány iskolát jelöljünk meg?

Figyelt kérdés
A gyerekem kinézett magának egy iskolát, a korábbi évek alapján esélye van bekerülni, de egyáltalán nem 100%... ki tudja idén hogy alakul. Még összeírtunk néhányat, próbálunk erősorrendet felállítani és bekerülési esély alapján rangsorolni. Hány iskolát érdemes megjelölni? Illetve érdemes egyforma erősségűeket vagy a sorrend egyértelműen jelölje a bekerülési esélyt is?

2021. jan. 30. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
3-5
2021. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Én anno 3-at jelöltem meg: álmaim suliját, egy másikat, ami hasonló erősségű volt, csak messzebb és kevésbé ismertem, és egyet, ahova tuti volt a bekerülésem.

A végén mindenképp legyen 1 "vállalható vésztartalék", arra az esetre, ha a többiben valami balul sülne el.

2021. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%
Mindenképpen úgy válasszatok, hogy első helyre kerüljön az az iskola, ahová a legszívesebben járna. Utána 1-2 olyan iskola, ahová szeretne járni, és utolsó helyre egy olyan, ahová biztosan felveszik.
2021. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy három a minimum. Az első mindenképpen az legyen, ahova a legszívesebben menne! Ha megjelöli, és bekerül, akkor minden jó. Ha nem, akkor legalább megpróbálta, de ha nem jelöli be, és később kiderül, hogy bekerült volna, akkor lehet, bánni fogja. Én anno az első után szimpátia alapján soroltam.
2021. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

bármennyit. én 2t jelöltem meg, abból az 1iket csak vésztartaléknak. jól sikerült a központi is, kitűnő is voltam. a legfontosabb h az alapján legyen a sorrend h hova szeretne leginkább menni, vagy melyik a legjobb suli


pl ha akar menni egy jobb gimnáziumba, az legyen az első, a második egy hasonló kaliberű gimi szerintem

2021. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Huh... Én 12 iskolát és 14 szakot jelöltem meg összesen, ezt sokan túlzásnak is találták, de mi úgy voltunk vele, hogy menjünk biztosra.


Sok top gimit jelöltünk meg, mert mindbe volt esélyem, így úgy gondoltuk, hogy inkább vegyenek fel az egyikbe, ha már nem az első helyre vesznek fel, minthogy egy szar suliba menjek. Ezután jöttek az erős közepes gimik majd végül a közepesek.


Szóval én annyit jelölnék meg, amennyit jónak láttok, hiszen akármennyit lehet, és senkinek nincs beleszólása.


A sorrendet pedig így is fel lehet állítani, és egyértelműen a legjobban akart iskolákat előre rakni

2021. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskolák megjelölésekor gondoljunk arra is, hogy a legtöbb helyen nem volt nyílt nap. Sok felvételiző szóbelin fog először belépni az iskolába. Mi van akkor, ha nem tetszik neki a suli, nyomasztónak találja a hangulatát, vagy bármi más okból a szóbeli után úgy gondolja, hogy mégsem szeretne abba az iskolába járni? Rögtön kiesik egy opció. Érdemes szerintem a tervezettnél eggyel több iskolát megjelölni erre az estre.
2021. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is alapból elég lenne 3-4 iskola (én is annyit jelöltem még anno) de most hogy nem volt nyílt nap lehet hogy 1-2vel többet jelölnék hogyha utána a szóbeli miatt valamelyik mégsem tetszik akkor lehessen miből változtatni a sorrenden
2021. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Sokat, a végén legyen olyan ami tuti, hogy felveszik. Nincs annál rosszabb mikor valakit sehová sem vesznek fel, aztán lehet rohangálni a póthelyekre. A sorrend mindig a kívánságlista legyen. Egy nagyon jó algoritmussal megy az egész besorolás, tehát olyan nincs, hogy valahová elég a pontod, de nem vesznek fel mert hátrább írtad. Első helyekre menjen az álom suli/sulik, akkor is ha nem tuti vagy kevés esély. Utána pedig lehet azonos erősségű is, mert sose tudna hogy sikerül a szóbeli. Utána gyengébb, ami azért még tetszik, utána a végére ami gyenge,de végső esetben el tudja képzelni.
2021. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nálunk azt javasolták 3-5 iskola. Előre a vágyott iskolák sorrendben. De reálisan. A legvégére ahova tuti felvesznek, és még viszonylag szívesen mész. Sok helyen van szóbeli is, oda is el kell menni. Ezért sem érdemes 8 iskolát felsorolni.
2021. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!