Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tudni ezekről a...

Banna97 kérdése:

Mit lehet tudni ezekről a szakokról? Mennyire piacképesek? Könnyen el lehet velük helyezkedni, karriert építeni? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Tanító angol műveltségi területtel, szociológia,gyógypedagógia.

Ezekről szeretnék bővebb információt kérni, olyanoktól akik tanulták/tanulják. Persze mástól is elfogadok véleményt!


Tanító angol műveltségivel vállalhatok magán angol órákat? ( korrepetálás, nyelvvizsga felkészítés stb..)

Valamint mit gondoltok mik az előnyei/hátrányai ezeknek a szakoknak? Most szeretnék jelentkezni egyetemre és ezek a szakok jöhetnek szóba.



2021. jan. 31. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Tanító
Szociológia
Gyógypedagógia
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

"Tanító angol műveltségi területtel" - hgoy őszinte legyek, erről életemben nem hallottam. Ha tanítani akarsz angolt, szerintem rendes angol tanárira menj, persze azt hiszem most már 2 tárgyat is tudni kell tanítani, de nem vagyok ilyen karon, ebben nem vagyok jártas.

A szociológiát felejtsd el.

Ezek közül a legjobb a gyógypedagógia, de én erre sem mondanám, hogy túlfizetett, egy-két ismerősöm van, aki ezt csinálja, és eléggé nyomorognak. A legjobb szerintem akkor már a tanári. De kérdezz meg másokat is.

2021. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)


Igen van ilyen, azt jelenti, hogy azt a választott területet taníthatod felső tagozaton is.


Sajnos helyileg ahol lakok, nincsen tanár képzés csak tanító, máshova pedig jelenleg nincsen lehetőségem menni.

Köszönöm a választ!

2021. febr. 2. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
De jó, hogy nálatok lehet angolt választani műv.területnek. Nálunk csak magyart és történelmet lehet. :(
2021. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-mas melyik Egyetem? Nálunk németet, angolt, magyart, éneket, matekot és rajzot is lehet választani
2021. febr. 3. 00:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angolos tanító jó! Mifelénk hatalmas igény van rá (indul is minden évben), egyre hamarabb kezdik a gyerekek az idegen nyelv tanulását, és nekik még tanító kell, nem tanár.
2021. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
gyógypedagógia bizonyos szakirányokkal magánban szintén lehet jó. tanak és logopédia, magánban kb szerintem hasonló szintű mint az angol. Persze a közszféra az... nem túl jó. De ezek a szakirányok mennek magánban.
2021. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!