Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem oktatnak az iskolába...

Miért nem oktatnak az iskolában történelemből olyan birodalmakat mint az Oszmán vagy a Perzsa?

Figyelt kérdés
8.os vagyok IMÁDOM A TÖRTÉNELMET de azon mindíg kiakadok hogy egy szó sem esett tavaly,tavalyelőtt az olyan birodalmakról mint az Oszmán, Perzsa, Kínai, Birodalmak. Nem esett szó egyetlen létfontosságú Orosz-Oszmán háborúról sem. Azov erődjét még a tanár sem ismeri. Nem esett szó a perzsákról a dinasztiáikról mint a Szafavida, Kádzsár, Pahlavi dinasztiák. Nem volt szó Kínáról a Kashgártól Mandzsúriágig terjedő birodalomról. Az Oszmánokról akik a 17. Század végétől 1699-ben létrejövő Karlócai békével elkezdtek hanyatlani. A Tanzimat reformokról, 2. Abdul-Hamidról a Cionista Palesztínai követelésekről stb sorolhatnám. Ki ne akarná megtudni hogy az Oszmán Birodalom lőtt először tengeralattjáróból ki torpedót ami gyökeresen megváltoztatta a tengeri hadviselést. Olyan ne írjon aki azt írná hogy akkor mi van a Magyarországi Oszmán hodoltságról mert ez is inkább a mi történelmünk mint sem az Oszmán. Tehát írjátok le nekem hogy miért nem tanuljuk részletdúsabban ezeket a HATALMAS agrár-katonai szempontból vett NAGYHATALMAKAT.

2021. febr. 1. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Azokat ott tanítják, ahol voltak. A perzsát Iránban, az oszmánt a törököknél stb. Nincs elég tanulnivaló így is? Ha érdekel foglalkozz vele.
2021. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
bár a nyelvtant ilyen lelkesen tanulnád
2021. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:
90%
Mindenről nem lehet szó. Alapvetően Magyarország történelmét oktatják.
2021. febr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert másokat ez nem érdekel.
2021. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
mAJD egyetemen
2021. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még tanultam. Gimiben biztos, de lehet általánosban is. 14ben végeztem.
2021. febr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 10.-es és mi sem nagyon vettük ezeket max megemlítette a tanár. Egyébként meg tényleg azért mert mindent nem lehet megtanulni. Ha belegondolsz akkor magyar történelemből egy csomó mindent kell tanulni, kb a fele tankönyv abból áll. Na most minden országnak van egy kb ilyen hosszú vagy hosszabb történelme. Ha mindet meg kéne tanulni az nagyon sok lenne, nem férne bele 4 évbe még heti 5 töriórával és 1000 oldalas könyvekkel sem. És akkor oké a kérdésedben kifejezetten országokra kérdeztél rá de mi alapján döntenék el hogy melyik országot kell részletesen megtanulni? Az idők múlásával elég sokat változott hogy melyik ország volt a nagyhatalom, mondhatni hogy mindig más volt. Érdekelni meg mindenkit más érdekel szóval ez alapján sem lehetne dönteni. Engem is sokkal jobban érdekelne úgy összességében Európa és Európán kívüli országok történelme főleg a Ázsia, Távol-Kelet mint magyar történelemből a 20. Lászlót tanulni de hát ez van. Olvass róla és nézz róla videókat, filmeket stb én is ezt csinálom. Mást nem nagyon tudsz tenni mert miattad nem fogják megváltoztatni a teljes tananyagot.
2021. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem, amiért pl. matekból sem tanuljátok általánosban a Bool-algebrát vagy fizikából sem a relativitás elméletét (csak említés szintjén). Ha valakit mélyebben érdekel egy terület, akkor majd a felsőbb tanulmányai során megtanulhatja ezeket, ha akarja. Az általános iskola általános ismereteket ad át (ez van benne a nevében is), az a lényege, hogy sok tantárgyból meglegyenek az alapismereteid, amikre majd a későbbiekben lehet építkezni. A gimnázium mélyíti ezeket, és alapvetően az felsőoktatásnak az alapozó képzése. Tehát ha érdekel a történelem, akkor gimnáziumban vegyél fel töri faktot, tegyél emelt érettségit belőle (attól még ugyanúgy kell matematikát, fizikát, biológiát, kémiát stb. tanulnod, hogy más területeken is legyenek alapvető ismereteid). És aki mérnöknek akar menni, az matematika, fizika stb. faktot vesz fel, de annak is kell történelmet tanulnia, hogy ebből is meglegyenek az alapismeretei. De egy mérnökpalántának nem kell megtanulnia részletesen az iráni történelmet, ugyanúgy neked sem kell megtanulnod a deriválást és az integrálást. Ha majd egyetemre mész töri szakra, akkor kedvedre tanulhatod azt, ami érdekel (még töri szakon is lehet specializálódni, azaz még közöttük sem sokan tanulnak pl. perzsa történelmet részletesen).


Ez így működik. Ahogyan te nem akarsz integrálást tanulni matekból, mert hidegen hagy, és feleslegesnek tartod (biztosan hisztériáznál, ha kéne), ugyanúgy más sem akar perzsa történelmet tanulni, aki mérnöknek megy. De ez gimi, az általános iskola még ennél is általánosabb, felületesebb ismereteket ad át.

2021. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!