Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Autószerelőként és gépjárműtec...

Autószerelőként és gépjárműtechnikusként lehet esélyem felvételt nyerni valamelyik egyetem járműmérnöki karára?

Figyelt kérdés
Régebben érettségiztem,nincsen emelt szintű érettségim sem.A kérdésem az lenne,hogy,ha összességében meglennének a pontok (szakképesítéssel),amivel bekerülhetnék,akkor mennyire számít az,hogy pl matekból 3-masra (igen tudom,hogy a matek kemény) érettségiztem vagy hasonlók.

2021. febr. 3. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegy, hányasra érettségiztél, de ha nem erősséged a matek, akkor vért fogsz pisilni egy mérnöki szakon, és lehet, hogy még úgy sem végzed el.
2021. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt érettségi mindenképp kelleni fog, feltétel a bekerüléshez (nem muszáj pont matek).

Az még nem kizáró ok, hogy csak hármasra érettségiztél matekból. Én Gyenge 4-est hoztam össze közép matekon. Utána éveket kihagytam (azt a keveset is elfelejtettem amit tudtam), és most mérnök infón vagyok. Matekos tárgyakból jó jegyeket szerzek, pedig össze se lehetne hasonlítani egy analízis vizsgát a közép matekos érettségi szintjével.


Hogy ha csak azért kaptál hármast, mert lusta voltál készülni, akkor oké. Ha vért izzadva hoztad össze azt az eredményt, akkor átgondolandó.

2021. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!