Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarnak rám erőltetni...

Miért akarnak rám erőltetni még egy egyetemet?

Figyelt kérdés

Pár éve beiratkoztam pénzügy-számvitel képzésre, azt sem tudtam, hogy mi ez.... Gondoltam, kibírom, ha anyámék ezt akarják, csak nem lesz olyan rossz.... Minden tárgyam meglett, a számvitel tanár utált, meg nekem sem ment, ebből többször buktam, meg ugye ráépülős, meg ebből van a specializáció, államvizsga, utolsó vizsgalehetőségnél otthagytam. Anyámék 5 évig terrorizáltak, bántottak, vertek miatta... Rettegtem, bújkáltam, majdnem megöltem magam, annyira féltem, hogy bántanak. Nyilván nem dicsőség, de nem kell beszámolni róla a faluban...


Most mindenáron vissza akartak küldeni, közben másik egyetem lett. Most azt akarják, hogy iratkozzak be valamire... Akkor kezdődik ugyanaz a pokol újra. Pár éve még szakváltáson gondolkodtam, mivel másik gazdasági szakot be tudtam volna fejezni, de nem engedték, csak a számvitel...


Szóval, most nem tudom, mi lesz. Nem vetem el az egyetemet, de nem úgyhogy megint beiratkozom valamire, amire "muszáj"... Pláne nem, hogy megint évekig anyámékra legyek utalva.


2021. febr. 4. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert még nem álltál a sarkadra.
2021. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Milliószor megmondtuk: költözz el, menj dolgozni, és ha tanulni akarsz, levelezőn válassz olyan szakot, amit szeretsz!

Felnőtt vagy, ideje úgy viselkedned!

2021. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Egyet nem értek. 18 évesen elkezded. Aztan abbahagyod. 2 év után kb. Utána 5 évig terrorizálnak. 25 évesen mi a francot keresel még otthon?
2021. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy 6 vizsga alkalmad van. Azt mondtad h utál a tanár és ezért buksz. Ugye tudod, hogy egy tanárnál ha 3x buksz akkor 4. Alkalomra már független bizottságot kérhetsz?
2021. febr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivel nálunk kis iskola volt, nincs másik tanár. De mint írtam én sem értem a tárgyat, ő direkt buktat, nem adja le. Ennek semmi értelme. Nem 2 év után hagytam abba, bár én megtettem volna. Ezen és a ráépülőn kivül végigcsináltam a képzést, minden meglett elsőre. Ez nem.
2021. febr. 5. 10:09
 6/11 A kérdező kommentje:

Vissza akarnak küldeni ugyanarra... Mennyi verést, szemétséget túléltem emiatt. Szószerint az életemet féltettem.


Aztán most visszaküldenének ugyanarra, meg nyüstölnek, hogy akkor levelezőn fogok menni és nem értik, meg hogy nem megy a szmávitel és kib..tam rá 5 évet.


Tényleg csak az a megoldás, hogy elszököm...

2021. febr. 8. 18:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, legalább 23 éves vagy, költözz el.
2021. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha így haladsz lehet kettőt is rád erőltetnek majd. 😂 Nem gondolod hogy ideje kiállni magadért?
2021. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kérdező vagyok: beirattak velem kettő FSZ képzést, azzal a jelszóval, hogy nem muszáj elmennem. Ment az alázás, meg ordibálás, kicsinálás, muszáj volt. Meg magyaráztam nekik, hogy 2 hónap alatt nem tudok emeltezni. Most, ha valamit nagyon akarok, akkor ok, de csak azért, hogy megint rám erőltessen valamit, meg nagyon nehéz 4 év anyagát 2 hónap alatt bemagolni, pláne emelten...


Nem tanultak belőle, hogy 5 éve pont ugyanígy rám kényszerítettek valamitamit magamtól soha be sem írtam volna, aztán nem volt visszaút, megkezdték...


Egyébként érdekes, korábban nem engedte az FSZ-t, sem azt hogy átmenjek másik szakra, szakot váltsak, másik iskolába, de még azt sem, hogy az iskolán belül másik karra, ahol másik szakirány is volt... Azt sem, hogy otthagyjam. Csak az ordibálás, verés...


Szóval szerintem, ha törik, ha szakad megkezdik szeptembertől és ha piros hó esik, akkor is bezavarnak...



Egyébként a felvi.hu jelentkezést korábban is vissza lehet mondani, törölni, mint nem iratkozom be?

2021. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre válaszolj: Miért nem költözöl el végre a szüleidtől?
2021. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!