Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Felhívott ma a tanárom aki egyben az osztályfőnököm hogy feleltetni szeretne és pár napja elveszítettem egy közeli családtagomat, szóval elég kimerült vagyok és nem volt erőm tanulni. Mivel az egyik tanárom fixen hívott volna felelés miatt, ezért tegnap ezt le is írtam neki és teljesen megértő volt és továbbította az üzenetet az osztályfőnöknek. Ugyanezt elmondtam az osztalyfonoknek videohivasban is amikor felhivott feleltetni es mar sirtam is kicsit, mert faj errol beszélni most még..és ő elkezdett hisztizni hogy felelősség, miért nem értesítettem őt mikozben egy masik tanart igen stbstb..de azért mentegette magát hogy sajnálja ami történt. Szóval levágott nekem egy komplett hisztit mikozben az o hulyesegere volt a legkevesbe szuksegem. Egyebkent ertesitettem volna, de ő mindig úgy feleltet, hogy csak néhany embert 45 perc alatt es nem mondja meg hogy kiket fog és nem akartam a semmibol írni neki. Meg egyebkent is úgy gondoljuk hogy nulla benne az empátia és a megértés ezért nem is szeretek beszelni vele semmirol és nem ez volt az elso eset amikor ilyet művelt.

2021. febr. 5. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon sajnálom.

Másrészt ebben a konkrét esetben igaza volt. Miből áll volna írni neki 2 mondatot? Amikor nálunk volt haláleset, óra előtt szóltam a tanároknak, hogy ez történt a hétvégén, ne is számítsanak tőlem többre, minthogy benn ülök az órán. Mindenki megértette. Nem akkor álltam neki "mentegetőzni" (tudom, ez most nem a leghelyesebb kifejezés), amikor már felszólítottak volna.

2021. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igaza volt valamilyen szinten, de akkor sem ilyen hangnemben meg stílusban kellett volna közölni a dolgokat és még mellé levágni egy hisztit is.
2021. febr. 5. 11:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg különben is csalódást okozott már egyszer ebben a témában, hogy semmi megértés nem volt benne, így persze hogy nem szívesen közöl vele az ember személyes, magánéleti dolgokat.
2021. febr. 5. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Olyan aranyos, hogy az a legnagyobb problémája az életben, hogy nem szóltál neki... Gondolom ő világgá szokta kürtölni, hogyha valakije meghal.

Még ha ez is lenne a bevett gyakorlat, pont nem a racionális gondolkodás várható el egy gyászoló embertől; ilyenkor az emberek örülnek, hogyha túl tudják élni napról napra, amíg nem enyhül az érzés.

Nem is értem, hogy az ilyen emberek minek mennek tanárnak, pláne vállalnak osztályt...

Sajnálom, ami történt, és kitartást kívánok, a tanárt meg szard le nagy ívben.

2021. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!