Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elkövettem az iskolában egy...

Elkövettem az iskolában egy bűnt, amiért meg is kaptam a büntetést. Ma (eltelt azóta egy hét) az igazgató behívatja anyámékat. Igazgató a barátom anyukájának azt mondta telefonba, hogy bármilyen apróságért igazgatóit fogunk kapni. ?

Figyelt kérdés
Most csütörtökön szólt az ofő helyettes, hogy van valami fennakadás az ügyben (ami már lezárult, megkaptuk érte a büntetést.) és szüleimnek be kell menni. Igazgató mondta, hogy bármiért igazgatóit fog beírni, és ki akar csapni minket. Most mit tegyek? Rettentően félek a továbbtanulás miatt is. Ilyet mondhat egyáltalán? Egyébként a bűnösségemet sem tudták bebizonyítani a múltkori ügyben. Mit tegyek? Rettentően félek, és milyen érdekes, az igazgatóit is pénteken kaptam, és ezt is pénteken. Tönkre akarnak tenni? Már most egy idegroncs vagyok. Lelkileg terrorizálva érzem magam, hogy pont pénteken adnak mindent, hogy tudjak rajta rágódni egész hétvégén.

2021. febr. 5. 14:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Valaki válaszoljon kérlek!
2021. febr. 5. 14:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit válaszoljunk? Leírtál mindent. A múltkori eset volt az utolsó kihágásod. Ha még egy balhét csinálsz, kirúgnak. Ennyike.

Innentől nincs balhé és kész...

Érted ugye?

2021. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát kirakhatnak a suliból, ha megszólalok órán?
2021. febr. 5. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

na várj csak, csak hogy értem-e a helyzetet:

csináltál valamit. nem tudták bizonyítani hogy benne voltál, mégis kaptál igazgatóit (?). egy pajtásod is benne volt. behívták mind a kettőtök szüleit e miatt amit csináltatok.

Ennyi a helyzet?


Na most, ilyenkor azért kéne még egy kis plusz információ. Az, hogy fennakadás volt az ügyben akár azt is jelentheti, hogy valaki feljelentette az iskolát/panaszt tett az ügyben, amit ti csináltatok. Ha eddig nem tudta az iskola, hogy mást is érintett, akkor joggal hihettétek és hihette azt a vezetőség is, hogy az ügynek annyi.

Azonban ha például már továbbviszik az ügyet, akkor nyilván szólni kell nektek (szüleiteknek is).

de eléggé kevés információt adtál meg hogy mi is történt.

mit tegyél? igyál citromfű teát (vagy egy kis pálinkát) hogy jobban tudj aludni. valeriana relax is nyugtató hatású (gyógynövényes, túladagolni nem tudod, max kis hasmenést okoz)

2021. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit csináltál?
2021. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tartsd a szádat. Nem tudom, mi a nehéz ebben. Ha majd sikerül iskolát váltani, akkor is csak akkor beszélhetsz órán, ha a tanár felszólít.
2021. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A történeted mese habbal. Nem lehet kirúgni, ha "megszólalsz órán". Nagyon súlyos bűnt kell elkövetned, hogy fegyelmi eljárással eltanácsoljanak az iskolából. Az eljárást is csak a szüleid jelenlétében folytathatják le. Nélkülük az ügyben nincs joga téged az iskolának még kihallgatni sem.


Nem azért kell csöndben maradnod, mert a tanár öncélúan parancsolgatni akar neked. Azért kell, hallgatnod, hogy a tanár elő tudja adni az anyagot és mindenki követni tudja a gondolatmenetét.

Neked az a feladatod, a munkád (!), hogy csöndben figyelj. Ha kérdésed van, akkor a megfelelő körülmények között jelentkezz.


Ha a tudást közvetítő tanítót/tanárt az ellenségednek tekinted, aki téged csak korlátozni akar, akkor éretlen vagy, sőt, primitív.

2021. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!