Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van maximum kreditszám egy...

Van maximum kreditszám egy félévre az ELTE pszichológián?

Figyelt kérdés

A szakos csoportban azt mondta egy lány, hogy max 45 kreditünk lehet egy félévben, de átnéztem a hallgatói követelményrendszert, és semmit nem találtam erről (csak azt, hogy az előjelentkezés időszakában 45-öt lehet felvenni). Most már versenyjelentkezés is van, és bár 45 felett vagyok, nem kaptam róla semmi jelzést, hogy le kellene adnom.

Van erre vonatkozó szabály? És ha igen, mennyi a max felvehető kredit/félév?



2021. febr. 6. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs, felsőoktatási törvény szintjén biztos nem.

Egész egyszerűen sok, ne akarj kicseszni magaddal (hacsak nem lemaradást kellene behozni). Másrészt az államilag támogatott képzés tudtommal az előírt kreditszám bizonyos túllépését engedi meg "büntetlenül" egész képzésed során (talán 10% ha jól emlékszem, de erre nem esküdnék meg), ha többel léped túl, akkor bizony végzéskor az e fölötti túllépést ki kell fizetned, és ez elég húzós összeg kreditenként.

2021. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy 6 féléves képzésben 180 kreditet kell teljesíteni, átlagban fél évente 30-at. Tehát ennyi körül vegyél fel. A mintatanterv segítség az előre haladásban.
2021. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felvehetsz 45-t is, csak azt kalkuláld ki,hogy hogy jársz a legjobban... Sokan vannak akik túllépik a 198kreditet,de megéri kifizetni a többit,ha mondjuk magasabb ösztöndíjat sikerül összehozni vele.
2021. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. A kredit önmagában nem ér semmit, ha a tan. átlag gyenge lesz
2021. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, meg külön a tanácsokat is, hogy ne vállaljam túl magam. csak azért merek így belevágni, mert az előző félévemben 14 tantárggyal vittem 43 kreditet, és mindenből sikerült jelest összehozni, szóval remélem, hasonló marad:)

a 10%-ot nem hiszem, hogy túllépem, törzsanyaggal igyekszem haladni, hogy későbbi években jobban tudjak koncentrálni szakkolira, tdk-ra, önkénteskedésre, etc.

a fent említett aggodalmakon kívül akkor ti sem tudtok róla, hogy akadálya lenne a 45+-nak?

2021. febr. 6. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Viszont ebben az esetben meg figyelj arra, hogy ha később két egymást követő félévben nincs meg összesen 36 kredited, akkor átkerülsz fizetős képzésre. Úgyhogy jól hangzik, hogy az utolsó félévekre kevesebb kredites dolgot hagysz, de nem véletlen mondják ezt a félévenkénti kb. 30 kreditet.

Amúgy szerintem ha a neptun hagyja, hogy felvedd őket, akkor nincs akadálya, de én azért írnék egy emailt a tanulmányi hivatalnak.

2021. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, arra azért figyelj, amit 6-os írt, hogy túlságosan keveset nem érdemes hagyni a végére sem, mert ha véget ér az átsorolás vírus miatti szüneteltetése, lehet belőle problémád, ha nem marad elég kötelező tárgyad az állami jogviszony fenntartásához, és amiatt plusz szabválokat kell felvenned az elegendő kredit eléréséhez, viszont azzal meg már könynen túlfuthatsz a 10%-on.

Természetesen a Te döntésed, hogy a legjobb, én így 5,5 év és két diploma után (ami közben folyamatosan öntevékeny köri tag voltam, 2 évig körvezető is) azzal jársz a legjobban, ha minden félévben picit veszel fel többet az ajánlott 30-nál, hogy a KKI-dnak adj egy kis lökést :)

2021. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!