Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék lelkészi ajánlás...

Hogyan tudnék lelkészi ajánlást szerezni?

Figyelt kérdés
A középiskolai felvételi eljárás során, szóbeli meghallgatásra is mennem kell, ahova lelkészi ajánlás szükséges. (Egyházi iskoláról van szó) megvagyok keresztelve (római katolikus) viszont nem igazán tudom ennek az egésznek az eljárási rendjét. Tehát a kérdésem a következő: hogyan tudnék minél hamarabb lelkészi ajánlást szerezni/kérni, és hogyan is működik ez az egész ?

2021. febr. 7. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell keresni a lelkészi hivatalt ügyfélfogadási időben. CSodálkoznék azonban, ha adna, mivel a hitéletben nem veszel részt, nem is ismer. De elképzelhető az is, hogy maga a megkereszteltség is elég.
2021. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy aktív hívő, azaz a keresztelőd óta nem jártál templomban, akkor nem tudsz ajánlást vinni. Normál esetben az ember felkeresi a plébánosát, vagy a lelkiatyját, és kér tőle ajánlást.
2021. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nekem az ismeretségi körömben, így osztály szinten vannak olyan személyek, akik hasonló cipőben járnak. Viszont ők ismernek olyan lelkészt, akivel jó viszonyt ápolnak, így megcsinálták nekik. Ezért is merült fel bennem a kérdés, én hogyan tudnék hasonló képpen hozzájutni az ajánláshoz.
2021. febr. 7. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Leírtad:ismernek olyan lelkészt, akivel jó viszonyt ápolnak. Te nem ismersz, nem jársz semmilyen ilyen helyre)(akár egy ifi is elég lenne, de most már késő elkezdeni), így ha csak bemész az utcáról nem fogsz kapni, mert mi alapján ajánlanának, nem is ismernek. Max az ismerőseidet kérdezd körbe, de nem sok esély van rá. Amúgy nem minden egyházi suliba kérnék ilyen ajánlást, itt kötelező vagy csak plusz pont jár érte?
2021. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kötelező, pontosan ez a probléma.
2021. febr. 10. 10:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valakit esetleg érdekel, borzasztó könnyen sikerült szerezni egyet. Felhívtuk a helyi plébániát, ahol a Papp adott nekünk másnapra egy időpontot, elmentünk. 3 perc alatt megcsinálták nekem mosolyogva. Majdhogynem mindenhol a legjobb válaszokat írta be. :)
2021. febr. 18. 10:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Pap*😊
2021. febr. 18. 10:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!