Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismétlő érettségi vizsga. Van...

Ismétlő érettségi vizsga. Van bármi jelentősége melyik középiskolában/ kormányhivatalban adom be? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ismétlő érettségi vizsgát szeretnék tenni. Az érettségit egy vidéki városban tettem le régen, most Budapesten szeretnék egy picit javítani rajtuk. (Középszint matek és emelt történelem.)

A budapesti iskolákat nem igazán ismerem és nem tudom van- e jelentősége hogy egy válaszott iskolába vagy Budapest Főváros KH-ba vagy a Pest Megyei KH-ba adom be a jelentkezésem. Nem tudom, számít-e, ha egy "elit" gimiben vagy egy gyengébb középiskolában írom meg mondjuk a matekot, hogy osztana be a két különböző KH, melyik iskolákba szokták beosztani az ismételten érettségizőket. Azt olvastam, hogy az emeltet mindenképp a KH szervezi. Nyilván a teljesítményem a döntő, de örülnék, ha minél korrektebb lenne a közeg. Volt valaki hasonló cipőben? Tudtok bármilyen tanácsot adni? Köszönöm szépen!



2021. febr. 7. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A közeg mindenhol korrekt lesz. Az emelt szintű érettségire a jelentkezésed helye szerint fognak beosztani, tehát ha Budapesten akarsz érettségizni, akkor vagy budapesti iskolában, vagy a fővárosi kh-ban jelentkezz, ne a Pest megyeiben. A matematika írásbeli pedig a legobjektívebb az összes érettségi vizsga közül, mindenhol ugyanannyi pontnak kell kijönnie ugyanarra az eredményre a javítókulcs alapján. Ha számít, hogy melyik iskola pecsétje díszeleg a tanúsítványodon, az lehet jelentkezési szempont,de tavasszal a középiskolák nem kötelesek fogadni a jelentkezésedet, csak a kh. Teljesen mindegy, hogy a kh melyik iskolába oszt be, mert olyankor nem ottani tanárok vizsgáztatnak, az csak a vizsga helyszíne.
2021. febr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!