Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány, vagy ELTE jogász...

Pázmány, vagy ELTE jogász szakot érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem a képzés színvonala érdekel, inkább a hallgatói élet, közösség, lehetőségek, rendezvények,programok, stb, hogy hol milyen, mivel eddig ELTE-t gondoltam elsőnek megjelölni, azonban most egyre több embertől hallom, hogy túlságosan "tömeggyártás" folyik ott, és a Pázmányon sokkal jobb a közösség.

2021. febr. 8. 16:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9%
Pázmány nincs a második helyen... Tudom hogy a pestiek így gondolják. Az ELTE után (ha még valóban ő van az első helyen és nem csak a régi híréből él) A debreceni, szegedi, pécsi, de még a Miskolcit és talán a Győrit is ide sorolható. Majd a Pázmány. :) kevesen tudják de sokan Budapest miatt jelölik és ez ad neki egy bizonyos színvonalat. Az oktatói gárda messze nem olyan erős
2021. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

[link]


"Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a hallgatók kiválósága alapján összeállított HVG-rangsort. A második a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kara, a harmadik pedig a Pécsi Tudományegyetem jogi kara lett.


Az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsort a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti, a második az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara, a dobozó utolsó fokára pedig a Szegedi Tudományegyetem jogi kara került."


A Károlin mondjuk meglepődtem, OTDK-n is mindig a legkevesebb kvótát kapja.

2021. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként, minden rangsor vitatható, mindenkinek más a tapasztalata, de azért nem véletlenül van a köztudatban a mai napig az Elte-Pázmány az élmezőnyben.
2021. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Na, ezek a tények, amiket ide linkeltek. Ennyit a 6/8 válaszoló hazugságairól. Nem értem minek ez a hangnem...
2021. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

#11


"Az oktatói gárda messze nem olyan erős"


Igen, biztosan messze nem olyan erős a hallgatói gárda... 😂😂,de azért Kúria elnök, legfobb ügyész helyettes, a magyar egyetemek körében a legtöbb alkotmanybíró, osztalyvezeto ügyészek, kuriai vezető bírák stb alkotják Az oktatói kar nagy többséget 😄

Ja és hogy idegesitsem a fanokat, annyira "rossz" az oktatói gárdánk, hogy tényleg sok tanár az Eltere is atjar tanítani....

No offense, csak nem szeretem a hazugsagokat.

2021. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

Elte-re átjár tanítani? Mióta van PPKE-n jogi kar? 25 éve? Az ELTE-n mióta van? 200 éve? Gondold át újra, honnan hová mennek át tanítani. Legalább a valóságot ne ferdítsd, ennyire nem lehetsz kétségbeesett, hogy egy anonim fórumon növeld az egód.


Tudod hogyan állítják össze az oktatói kiválóság mérőszámát? Hogy mennyi akadémikus, MTA tag, MTA levelező tag, habilitáció, és esetlegesen publikáció van. Ez az oktatói kiválóság. Na most, ha egy magasan jegyzett tudományos személy, MTA tagsággal, magas idézettséggel tanít egyetemen, te mint mezei egyetemi hallgató ebből mit érzékelsz? Semmit, mert vagy nem oktat téged, vagy őszintén szólva tesz magasról a mezei hallgatókra, mert fontosabb személy annál, hogy x. éveseknek magyarázza a jogviszony fogalmát.


Furcsa, de volt órám és vizsgáim ilyen nagy koponyákkal, szörnyű volt. Rossz volt a metodikájuk, a kommunikációjuk, alig vártam, hogy vége legyen. A fiatal PHD-s tanárt nagyobb élvezet volt hallgatni.


Nagyon sok tanárnak az egyetemi oktatás egyfajta nyűg, azért csinálják, mert elég nagy boost a CV-ben, karrierben, ügyfélszerzésben -a főállású oktatókat leszámítva, ill. aki tényleg oktatni akar.


Remek, oktatott már engem Legfőbb ügyész, Kúria elnök, Alkotmánybíró, Kodifikációs bizottsági elnök, MTA tag, miniszterelnök-helyettes (ő mondjuk jó volt), sőt a szakkoliban még fideszes csúcsvezetők is tartottak előadást, ennek ellenére nem gondolom, hogy ez olyan qrva nagy dolog, illetve hogy szakmailag annyival több pluszt adtak volna. Sőt, többségük inkább rossz oktató volt, mint jó.


Annyit azért már illene tudni, hogy egy-egy kinevezés mögött nem az oktatói kvalitás van, de néha még a szakmai tudás sem... :)


Aztán nézegetheted azt is, hogy egyes PPKE-n oktató hol végzett, gyanítom, hogy a többség az ELTE-n. És ezt miért említem meg? Vagy ebből mi következik? Semmi. Lehet erről írogatni, meg vitázni, de nem ebből fogsz megélni, meg nem ettől leszel jó szakember, hogy a rangsorokat nézegeted, és vadidegen embereknek akarod bizonygatni, hogy te jársz a legjobb egyetemre. Szerintem fuss össze pár BME-s mérnök hallgatóval, ők még ennél is jobban kétségbeesettebbek.

2021. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%
Sok itt a PPke-s túl érzékeny "jogász" Több multinál közölték hogy ppkeról nem vesznek fel senkit... Majd rájöttök amikor kaptok egy "értékes" diplomát. Én a csak a Katolikus részről a rossz indulatott tapasztaltam .+ az előadások gyengék ha hallgatók többsége buta (levelező) Alapvető történelemmel sincsenek .... Ami a másik hogy rengeteg jogász van . Inkább más írányba javaslom ..annyira telitett a szakma,hogy már mindenhova jogászokat tesznek. lásd ...kormyányablak
2021. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%
+ 1 dolog. 5év + még 3 jogászbojtárként :S ami elég gáz mert elég szemetek a új"kollégákkal" ez Egyetemtől független. Pl az egyik jobb helyen csak szte-s vesz fel mert annó ő is oda járt..:)
2021. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%

5. "Nem a sikertelenség vagy a bukás miatt hiszen csak két problémás tárgy volt"


Ennek szerintem fuss neki még egyszer. Tehát két tárgyból is elkaszáltak, és emiatt átmentél a Pázmányra, de azért ez nem sikertelenség, vagy bukás? Hanem, mi?

2021. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ismerősöm is a Pázmányon végzett jogászként. Szerintük az ottani jogászképzés legnagyobb baja az volt, hogy az eleje viszonylag könnyű, kellő szorgalommal át lehet menni a vizsgákon, de aztán a képzés második felében rettentően megnehezedik: a vizsgákon tömegesekké válnak a bukások, még a jobb tanulók körében is. Emiatt a többség nem is végzi el 5 év alatt, s olyan hallgató is bőven akad, aki negyedévben inkább feladja az egészet.


Mindettől függetlenül általában elmondható, hogy jogászokból túl sokan végeznek évente az országban a szükségletekhez képest. Emiatt protekció nélkül a legtöbb frissen végzett jogász kénytelen beérni egy unalmas hivatalnoki (köztisztviselői) állással, egész életre szóló közepes fizetésért. Akinek nincsenek jó kapcsolatai (pl. hogy egy ismerőse betegye jogtanácsosnak egy menő céghez vagy gyakornoknak ügyvéd mellé), annak jobb, ha eleve ilyen szerényebb kilátások tudatában jelentkezik a képzésre. Aki álmodozik, az végzés után keményen szembesülni fog a kegyetlen munkaerőpiaci valósággal, hogy örülhet, ha egyáltalán kap a szakmájához illő rendes állást. S hiába hoz "ideiglenes kompromisszumot", és húz le egy rosszul fizető munkahelyen 5-10 évet szorgalmasan, hiába tesz le közben szakvizsgákat, protekció nélkül soha nem fog a munkatapasztalata annyit érni, hogy jobb álláshoz jusson. Az a sztereotípia, hogy a jogászok mind jól keresnek, már hosszú évek óta téves, de sajnos még mindig elterjedt.

2021. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!