Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed a jelenleg...

Mi a véleményed a jelenleg zajló digitális oktatásról?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem jó véleményem van. Aki tanulni akar, most is tud. Aki kmeg tróger, az az is marad.
2021. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Hallottál már olyan diákról, aki nem puskázik az online dolgozatokon? Én sem.
2021. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
BME VIK - Én teljesen megvagyok elégedve az online oktatással, jól meg van szervezve.
2021. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"jól meg van szervezve."


Bocs, de ez a nap vicces..🙃

2021. febr. 11. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

#1 úgy azért elég nehéz tanulni egy tantárgyat, ha az órák negyede van megtartva az adott tantárgyból. Például nyelvből elég nehéz úgy megtanulni egy nyelvtani szerkezetet, hogy a tanár küld egy használhatatlan vázlatot, aztán az összes gyakorlás annyi, hogy egy órán próbál a vázlat alapján magyarázni, aztán egy óra mondatfordítás, majd dolgozat. Van olyan tanárom is, akivel heti két órám van, de téli szünet óta eddig kétszer láttam, akkor is írtunk semmilyen jegyzetet, de a házikat folyamot küldi, és osztályozza.

Kérdező, a szervezettséget gondolom arra értette, hogy a tanárok egységes rendszert használnak, és tudják is használni. Mert ilyen szempontból nekem se lehet panaszom.

Nekem leginkább azzal van bajom, hogy sokkal kevesebb a gyakorlás az órákon. Azt pedig nem tudom gyakorlásnak nevezni, hogy visszaküldjük a tanárnak a házit, ő meg utána elküldi a megoldókulcsot. Ettől nem fogom tudni, hogy mért nem jó amit írtam, és nem fogok belőle tudni tanulni.

2021. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fsms ***** válasza:
48%

Nálunk be jön, a gyerekem eredményei sokat javultak. Azzal foglalkozik ami érdekli, és ő is jól érzi magát.

Másik vegyésznek tanul , ő szenved nincs labor ami a szakma alapja.

Színes a kép.

2021. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

gazdasági karon alapvetően nem érzem hátránynak az online oktatást ami a tananyag megértését, megtanulását illeti, de azért vannak problémák.

- Néhány idősebb tanár még mindig nem tudta megtanulni használni a teamst amin kell tartaniuk az órákat - mint megtudtam az egyetem semmilyen segítséget nem biztosított, vagy küldött ki tájékoztatót, tutorialt nekik amiből step-by-step megnézhetnék mindig, hogy pl. hogyan kell emgosztani a képernyőjüket (az egyik tanáromnak most csináltam ilyet, mert már elegem volt hogy ő is meg a csoport is szenved miközben ezzel megy ez idő...)

- A csoportmunkára, kommunikációra alapuló órák nem a kedvenceim itt. Még ha be is kapcsoljuk a kamerát, sosem tudom hogy a másik mikor akar beszélni, félek hogy közbevágok, úgyhogy sokszor nem szólalok meg inkább. A kamerák sokszor teljesen bezavarnak mert túlságosan leterhelik az internetet valamelyik félnél. Nálunk alapvetően jó az internet, de amikor bekapcsolom a kamerámat nekem is sokszor szokott akadozni, úgyhogy ez azért eléggé idegesítő.

- Ami pozitívum: több tantárgyat felvesznek, így akkor nézem meg, amikor csak akarom. Nincs azzal sem gond, ha óraütközésem van (néha kikerülhetetlen) mert bármikor meg tudom nézni. Plusz ha éppen lassan beszél a tanár, akkor többszörös gyorsítással is nézhetem.

Szóval ahogy mondtam alapvetően az én szakomon nem ér ebből hátrány ó, mert nálunk nem olyan fontos a tényleges kontakt, de a mindennapi szocializálódás nagyon hiányzik. A barátaimmal szétszóródtunk az országban (akár a határon túl is) szóval nem tudunk órák után/hétvégén összefutni, és általában a legtöbbünk már annyira kivan a sok online órától és/vagy home officetól hogy fenének sincs kedve még többet a képernyő előtt ülni hogy beszélgessünk egyet és "lássuk" egymást

2021. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

gimnazista vagyok. az óráink 80%-a kontakt, még énekünk és rajzunk is van online. szerintem jó, hogy halljuk a tanár magyarzatát élőben, de van, amit azért ki lehetne belőle venni. 45 perces helyett 30 perces óráink vannak, ami semmire nem elég, de nem baj, tudom, hogy vannak akiknél sokkal rosszabb hozzánk képest. a rendszerrel nincsen problémám, egységesen teams-et használunk, igaz néha vannak rendszerhibák, félreértések, de azok hol nincsenek.

összességében szerintem nem nagyon rossz ez a távoktatás, de én például érzem magam, hogy sokkal kevésbé vagyok produktívabb, mintha a suliba járnánk. azért majd az érettségire kíváncsi leszek c:

2021. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szerintem magával a rendszerrel nincs olyan nagy baj.

De mondjuk akadnak nehézségek amiket a saját bőrömön is tapasztalok. Például nehezen veszem rá magam itthon a tanulásra (persze, van benne lustaság is, de nem csak ez az oka). Sokkal dekoncentráltabb vagyok mint a hagyományos oktatásban, több a feladat ami sokkal nyomasztóbb.

Igen, önállónak kéne lenni. Igen, magunktól meg kéne tudni oldani.

De nem mindenki képes rá most, és ezt nekem például el kellett fogadnom, hogy ha megszakadok sem tudom ugyan azt az eredményt produkálni mint normális körülmények között.

~egy gimnazista

2021. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!