Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem önköltséges szakokr...

Az egyetem önköltséges szakokra is vonatkozik az alábbi dolog?

Figyelt kérdés

Úgy tudom államin van egy minimum ponthatár, pl 400, amit muszáj elérni, hogy egyáltalán a jelentkezés engedélyezve legyen. Ezenfelül meg el kell érni az éppen aktuális ponthatárokat.

Önköltséges képzésben is vannak előzetesen megadott ponthatárok?


Még egy kérdés nem ide vonatkozóan. Én jelenleg magamtól készülök fel az érettségire, mert nem vagyok már diák, ezért nem kapok tanároktól információkat. Az emelt történelemnél szabad atlaszt használni? Mármint az esszé részen.


2021. febr. 11. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az önköltséges képzéseknél is el kell érni a ponthatárt.

(A másik kérdésedre nem tudom a választ)

2021. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Államin 280 pont alatt nem vesznek fel senkit,


A II. részhez /esszé/ vizsgázónként szükséges segédeszköz az állami tankönyvfejlesztésért és kiadásért felelős szerv által kiadott, kronológiai adattáblázatot nem tartalmazó középiskolai történelmi atlasz, amelyről a vizsgázó gondoskodik;

2021. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy érzem nem kaptál teljes egészében pontos válaszokat.

A minimum ponthatar 280 minden szakon, államin és önköltségesen is, ez alatt nem vesznek fel sehova. Viszont a népszerű szakokon vannak úgynevezett előzetes ponthatarok minden évben, ami a te kinezett szakodon ezek szerint 400. Ez nyilván csak az államira vonatkozik, önköltségesre be lehet jutni ennél alacsonyabbal is, ott nincsenek előzetes ponthatarok. Szóval a kérdésedre a válasz, hogy önköltséges szakokon nincsenek előzetes ponthatarok meghuzva, csak az egységes minimum 280.

2021. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsótól kérdezném:

Biztos, hogy önköltséges formában alacsonyabbal is be lehet jutni? Ma olvastam az eduline-on, hogy önköltséges és állami formában is el kell azt érni.

Másik kérdés. Ezek szerint nincs minden szaknak minimum ponthatára, csak a népszerűeknek? Amik nem szerepelnek a listán, ott akkor elég a 280, plusz elérni az adott évi ponthatárt

2021. febr. 12. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, nincs mindegyik szaknak. Az előzetes ponthatárok az önköltséges képzésekre nem vonatkoznak (csak a minimum 280). Viszont az is könnyen megeshet, hogy a "sima" ponthatár magasabb lesz mint az államilag támogatotton, ez már csak a jelentkezőktől függ.

(1. voltam)

2021. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!