Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a szakok melyik videki...

Ezek a szakok melyik videki egyetemeken a legjobbak?

Figyelt kérdés

1.Emberi eroforrasok

2.Kereskedelem es marketing

3.Gazdalkodasi es menedzsment

Mar megjeloltem par budapesti egyetemet, nyilvan a bge-n mindegyik szakot, de melyik videki egyetemeken melyik a legjobb? Az igaz hogy egy budapesti egyetemen tobbet er a diploma mint videken?

Szivesen jarnek videkre egyetemre, csak onallosodni is egy kicsit es a tovabbtanulas lehetosegei miatt... Itt gondolok a pecsi, debreceni, szegedi egyetemre



2021. febr. 11. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ezek mind büfészakok
2021. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oke koszi, nem erre voltam kivancsi<3
2021. febr. 11. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem feltétlen igaz, hogy a vidéki egyetemekről rosszabbak a kilátásaid a munkaerőpiacon, de ez azért szakonként is erősen eltérő. Csak hogy a legalapvetőbb példát mondjam, Szeged az erős a mindenféle medical képzéseivel, szóval egy Semmelweisessel szemben nincsenek hátrányban.

Az már igaz, hogy azokon a helyeken, ahova gazdasági diplomával keresnek embereket, van egyfajta rangsor, amit a HR-esek követnek és a "piacképes" iskolák között a legtöbb Pesten van. Ezek a Corvinus, az ELTE és a BGE. Az ilyen diplomákkal kezdőként határozottabban nagyobb esélyekkel indulsz, mintha pl a Szent Istvánon végeztél volna, ez nyílt titok.

Viszont! Az is igaz, hogy akár 2-3 évnyi munkatapasztalat után, már nem annyira érdekes az, hogy mi van a diplomádra írva. Tehát egy nevenincs vidéki egyetemről is el lehet jutni sokáig, csak a karriered első 10 évében sokkal jobban oda kell magad tenni.


Én a helyedben DE-t jelölném amúgy, csak jókat hallottam róla, Szeged gazdasági téren nem számít húzó névnek, akkor már inkább Pécs.


Ps.: A Corvinuson a HR-t ne jelöld, mert a kövi évfolyam után megszűnik a szak, tehát ha esetleg halasztanod kell majd valami miatt vagy az egyik kötelező tárgyad nem sikerül, akkor nem lesz már olyan évfolyam amivel ezt normális keretek között pótolni tudd, hanem majd mindenféle külön tanrenddel meg vizsgakurzosokkal kell majd bohóckodni.

2021. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Corvinuson a HR-t ne jelöld, mert a kövi évfolyam után megszűnik a szak.."


Bocsi az offért kérdező. Miért szűnik meg ez a képzés? Lehet tudni róla valamit?

2021. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, BGE-t jeloltem, BCE-hez meg nem lenne annyi pontom sajnos. De koszonom a valaszt!
2021. febr. 11. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-esnek válaszként:


Másodéves HR-es vagyok a BCE-n, őszintén szólva jelenleg elég nehéz nyomon követni az eseményeket, a megújulás óta a hallgatók felé történő információáramlás nagyon nem megfelelő.

A lényeg hogy a karok és a szakok is változáson fognak átesni, lesz olyan ami megszűnik, a HR pedig pont ezek között lesz. Én is csak most, az első szorgalmi héten értesültem egyébként a dologról. Az egyik kötelező tárgyat tanító tanárpáros hozta fel az első élőadáson, hogy jobban tesszük ha ebben a félévben szerzünk jegyet a tárgyból, mert HR-ből már csak egy évfolyam fog indulni.


Viszont nem úgy jött le nekem a dolog hogy ez egy új infó volt, tehát ha utána keresel a neten biztosan találsz valamit ezzel kapcsolatban.

2021. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, én csak a vidéki vs budapesti egyetem témához szeretnék hozzászólni.

Mikor felvételiztem, akkor nálam ez nem volt olyan fontos szempont és csak olyan tényezőkre koncentráltam mint pl. melyik nyílt nap volt szimpatikusabb vagy melyik egyetem képzése tetszett meg jobban. Emellett maximum átgondoltam, hogy melyik város vonz jobban, melyik lehet esetleg egy költséghatékonyabb választás (pl. albérlet árak vagy kapnék-e kolit, utazás stb.), de a Budapest/vidék kérdése bban a formában abszolút nem merült fel bennem. Úgy voltam vele, hogy az egyetem az egyetem, a diploma pedig diploma.... olyan óriási nagy különbség csak nincsen és nem tudok nagyon nagyon rossz döntést hozni. Végül vidékre mentem és sok szempontból be is jött ez a választás (mert tényleg olcsóbb valamivel, az egyetemet szeretem, az oktatás szerintem nem színvonaltalanabb mint egy budapesti egyetemen, közelebb van a lakhelyemhez stb.), de én pl. tapasztalatszerzés szempontjából már megbántam. Nekem vidéken kínkeservesen nehéz volt olyan munkát találnom az egyetem mellett, ami túlmutat a klasszikus diákmunkán (pl. bolti eladó, raktáros, árufeltöltő és társai) és hasznos tapasztalatnak számíthat. Ma szerintem már sokkal kevesebb múlik a diplomán és az egyetem nevén, ellenben a tapasztalat rengeteget számít és azért nem mindegy, hogy ténylegesen van-e tapasztalatod, mennyire releváns és hol végezted, mivel foglalkoztál. Nyilván vannak olyan képzések, ahol ez kevésbé domináns vagy már önmagában a képzés része a gyakorlat vagy kb. bárhol lesz munkád (pl. az egészségügyi vagy a pedagógus képzések), de sok esetben ez nagyon fontos és Budapesten sokkal több lehetőséged van tapasztalatot és jó referenciákat szerezni. Én emiatt ezt megfontolnám.

2021. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szemétkedésből de az 1esnek igaza van. Ez mind büfé szak. Onnantól kezdve meg teljesen mindegy milyen egyetemen vagy.
2021. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6, köszönöm szépen a választ!

4es

2021. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!