Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 45 pontos írásbelivel van...

45 pontos írásbelivel van esélyem bejutni a Debreceni Bethlen Gábor szakközépiskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapjáraton jó tanuló vagy,de a felvételi kifogott rajtam,mindössze 45 pontot értem el. Igaz mások szerint se volt könnyű. Szerintetek van esély rá,hogy felvegyenek?

Írásbeli:45 pont

A jegyeim: - 7.évvégi: magyar 5

matek 4

töri 5

német 5 (nem tanultam eddig angolt)

- 8. félévi: magyar 5

matek 3 (itt a tanáron múlt a 4-es,de sajnos nem adta meg ): )

töri 4

német:5

Asszem ide ezek a tantárgyak számítanak,de ha természettudományos tárgyat kérnének,akkor se lenne probléma,a fizika kivételével mind 5-ös.

Egyébként a szóbelin maximum hány pontot lehet elérni.

Válaszolóknak előre is köszi!



2021. febr. 12. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy néztem, több képzést is indít, így pedig, hogy nem tudjuk melyikre jelentkeznél esélyünk sincs megmondani, hogy bejuthasz-e.

Hogy szóbelin mennyit lehet szerezni, azt nem tudom, de a teljes összpontszám 15%-át adja ki, a központi az 50%-át, a bizi (ahol nem kérnek természettudományos tantárgyat) pedig 35%-ot ér. A leggyakoribb számolási módszer szerint 100pontot szokott érni a központi, ha náluk is így van, akkor összessen 200pont szerezhető, amiből akkor 30pont a szóbeli. (De nem tudom, hogy mennyi a max pont náluk

2021. febr. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A turizmust és a vállalkozói menedzsmentet írtam be. Viszont a turisztikán óriási a túljelentkezés. Mivel közgazdasági suli, a matek gondolom fontos oda.
2021. febr. 13. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint olyan 70-80 pont közötti (inkább a 70-hez közelítve) pontszámmal veszik fel az utolsót, bár a turisztika a COVID és a turizmus leállása kapcsán lehet éppen sokkal népszerűtlenebb is, mint az elmúlt években. A német nyelvű képzésen a ponthatár ennél alacsonyabb szokott lenni, 60-70 között, ha németet tanultál érdemes megpróbálnod.

Hogy van-e esélyed? Jó kérdés.

A hozott pontjaid 46/50 ha jól értem, tehát a 35%-ra arányosítva ez kb 32 pont, a felvételid 45 pontos, ezt kettővel osztani kell, tehát 22,5. Ez eddig 54-55 pont, ehhez még jöhet a 15 pontos szóbeli. Elég necces szerintem, de sok mindenen múlik a dolog, a szakok aktuális népszerűségén, éppen mennyire volt nehéz a többi jelentkezőnek a központi felvételi, stb, szóval a ponthatárok nem tutik.

Mindenképp próbáld meg, azután kiderül. A németes képzést még beírnám a helyedben, ha tényleg ebbe a suliba vágysz.

2021. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudomásom szerint az idei központi nagyon nehez volt. Az iskolánkból a hozzám hasonló képességüek (4,5-ös átlag) is hasonló pontokat értek el. Az évfolyamunkból a legjobb pontszám a 81 lett. Hozzáteszem elég erős iskola,jó képességű gyerekekkel. Szerintem még lehet esélyem. A szóbeli biztos menni fog,a kommunikációval nincs problémám. Egyébként legelső helyen az Adyt jelöltem,mivel jegyeim alapján és képességem szerint oda való vagyok. Viszont az írásbelim az botrányos rossz. De úgy vagyok vele,hogy megpróbálom. Tudom nincs sok esély rá,de ha meg sem próbálom akkor semennyi.
2021. febr. 15. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mindent, amit szeretnél, sok sikert ^^
2021. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!