Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Erzsébet királyné Szépészet...

Az Erzsébet királyné Szépészeti Szakközépiskola (Budapest) milyen?

Figyelt kérdés

Milyen a tanítás? Milyenek a tanárok?

Illetve ami még nagyon érdekelne, hogy milyen a közösség? (Tudom, hogy ez osztályonként változik, de úgy általában milyen?) Mennyire jellemző, hogy valakit kiközösítenek, beszólogatnak neki?

(Elsősorban az érettségi utáni képzések érdekelnek, de ha valakinek a szakközépiskolai részéről van tapasztalata, annak is örülök)



#fodrász #Budapest #iskola #szakma #kozmetikus #Erzsébet királyné Szépészeti Szakközépiskola
2021. febr. 12. 22:58
 1/2 A kérdező kommentje:

Sajnos egy választ sem kaptam a kérdésre és más, hasonló kérdéseknél sem láttam véleményeket az iskoláról, viszont végül jelentkeztem ide, úgyhogy update-elek, hátha valakit még érdekel.



Röviden és tömören: számomra hatalmas csalódás.

Először is, bármit szervez az iskola, az egy hatalmas káosz. Év elején, az első héten rögtön egy projekthéttel kezdtünk, de senkinek sem sikerült pontosan elmondania, hogy mi a feladat, több tanárt is megkérdeztünk, de mindenki mást mondott, és végül a prezentációk előadása közben derült ki, hogy mit kellett volna csinálni. És azóta is, bármi van, hasonló szervezést tapasztalok. Év elején kb. hetente változott az órarendünk, volt, hogy előző nap éjszaka. Volt, hogy hetek óta mondogattak valamit, majd az előtte lévő nap megváltoztatták. A gyakorlattal kapcsolatban minden tanár a tanműhelyet ajánlotta, de így az utolsó pillantban kiderült hogy ez az egész mégsem úgy működik, ahogy azt korábban elmondták. És jelenleg zajlik az ágazati alapvizsga, ami azt jelenti, hogy jövő hét hétfőtől új órarendünk lesz, már gyakorlattal, de még mindig nem tudjuk hogy pontosan hogy lesz ez.

Emellett - bár apróság de - beiratkozáskor elkérték a pénzt a sulis pólóra, és még mindig nem kaptuk meg őket, pedig már hónapok teltek el azóta.


A tanárok nagyon változóak, van pár remek tanárunk, akik nagyon rendesek, korrektek, jól leadják az anyagot, aztán vannak azok a tanárok, akiket nem is értem, hogy mit keresnek itt. (Főleg, hogy van/volt olyan, akire több osztály is panaszkodott, szóval nem csak én nem bírtam őket)


Az iskola épülete sem a legjobb. A mosdók sokszor elég undorítóan néznek ki, nem lehet zárni a fülkéket, szappant meg wc papírt pedig még nem igazán láttam. Ráadásul elég kevés mosdó van, ami főleg a lányok esetében zavaró.

Felszerelt projektort még egyik teremben sem láttam, mindig csak a tanár hoz magával egyet és random leteszi valahova, de ez sem a legjobb, mert volt, hogy alig láttam valamit emiatt a kivetítésből. (És az sem segített, hogy nem volt elég függöny a teremben, szóval végig teljesen világos volt...)


És igazából eddig bárkivel beszéltem erről, mindenkinek csalódás volt a suli, többen el is gondolkoztak azon, hogy kiiratkoznak (többek között én is). Nyilván az itt leírtak az én tapasztalataim, lehet, hogy más máshogy élte/élné meg ezeket a dolgokat, szóval nem azt mondom, hogy semmiképpen ne válassza ezt a sulit senki, de nekem a középsulim után csalódás volt.



Viszont ha már amúgy is írtam ide, azt még hozzátenném, hogy bár számomra már nem lényeges a kérdés, de másoknak még érdekes lehet, szóval ha látja ezt bárki más is a suliból, nyugodtan írjatok ti is, és ne foglalkozzatok azzal, hogy már régi a kérdés :)

2021. nov. 30. 22:44
 2/2 anonim válasza:

Szemét tanárok akiknek a diplomáját el venném mert nem alkalmas a tanításra



Az igazgató nő hát le se merem írni...(enyhe diktátor beütés)


Tanárok


Szemetek,tisztelet a kivetelnek


Vannak rendesek is csak kevés a rendes tanár


A legtöbb pofára osztályoz szemét,és gonosz


Igyekezet ellenére se nagyon hajlandóak a kegyelem 2est megadni még akkor se ha látják az igyekezetett a 2 es megszerzéséért..



Párom (jár) járt oda hát mesélt dolgokat sokszor kellett Vigasztalni biztatni



Nem ajánlom..

..Habár eleve a magyar oktatás a Bányász béka segge alatt van

2022. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!