Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem indítanak már pedagógiai...

Nem indítanak már pedagógiai asszisztens képzést felnőttoktatásban/képzésben? Ami érettségire épül, azaz nem öt évig kell tanulni? Az OKJ megszűnésével ezt szakmai oktatásnak/képzésnek nevezik. De mintha minden képzőszerv csak az öt évest indítaná...

Figyelt kérdés

Mennyiben tér ez a technikum szintű képzés az óvodapedagógus képzéstől tanulmányok tekintetében?


Mennyivel többet kell (és milyen tantárgyakból) egy óvodapedagógusnak egyetemen tanulnia? Mennyire kérik/veszik komolyan a felkészülést a vizsgákra (például egy történész, vagy magyar nyelv és irodalom szakhoz viszonyítva)? Vagy például úgy tudom ott tanulnak fejlődéslélektant is, azt a vaskos, mindenre túl alaposan kitérő könyvet mennyire kell bemagolni?



2021. febr. 13. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Efebnél végeztem ilyen képzést, ott 4 hónap alatt megtudod szerezni. Nekem az egyetem miatt is jól jön, hiszen többletpontot ad. Illetve emeltezek pedagógiai ismeretekből ami megegyezik az OKJ-n tanultakkal. Óvodapedagógusként sokkal könnyebb az elhelyezkedés mint ped.asszisztensként.
2021. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! :) Az utolsó mondatodhoz fűzve kérdezném tőled (is) ezeket:


"Mennyivel többet kell (és milyen tantárgyakból) egy óvodapedagógusnak egyetemen tanulnia? Mennyire kérik/veszik komolyan a felkészülést a vizsgákra (például egy történész, vagy magyar nyelv és irodalom szakhoz viszonyítva)? Vagy például úgy tudom ott tanulnak fejlődéslélektant is, azt a vaskos, mindenre túl alaposan kitérő könyvet mennyire kell bemagolni?"

2021. márc. 10. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudok választ adni, mert februárban fogok jelentkezni.
2021. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De vannak fent tantervek ott megtudod nézni mik a tantárgyak: [link]

Ez például egy levelezős tanterv.

2021. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én másodéves nappalis óvodapedagógus hallgató vagyok, egyébként én is emelteztem pedagógia ismeretekből, amivel lett egy oktatási ügyintéző végezettségem:D

Ha van valami kérdésed írj nyugodtan :)

2021. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia! :) Engem igazából csak ezek (főleg az utolsó kettő) érdekelnének:


Mennyivel többet kell (és milyen tantárgyakból) egy óvodapedagógusnak egyetemen tanulnia?


Mennyire kérik/veszik komolyan a felkészülést a vizsgákra (például egy történész, vagy magyar nyelv és irodalom szakhoz viszonyítva)?


Vagy például úgy tudom ott tanulnak fejlődéslélektant is, azt a vaskos, mindenre túl alaposan kitérő könyvet mennyire kell bemagolni?

2021. márc. 13. 17:39
 7/7 A kérdező kommentje:
A mennyire veszik komolyan a vizsgákra való felkészülést azt olyan karokon kérdeztem, mint például Jászberény és Sárospatak (EKE).
2021. márc. 13. 17:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!