Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az online oktatás...

Szerintetek az online oktatás mennyire fogja negatívan befolyásolni az érettségi eredményeket, ezáltal a felvételi pontszámokat? Kinek mennyivel nehezebb (vagy akár könnyebb) a felkészülés?

Figyelt kérdés

2020-ra is történt csökkenés, ami az új szabályoknak és talán a szóbelik hiányának volt betudható. Vajon az online-oktatás is érzékelhető hatást gyakorol majd a pontszámainkra?


Főleg olyanok válasza érdekelne, akik májusban érettségiznek, ők tudják a legjobban, mennyiben más/nehezebb készülni a vizsgákra.



(Mielőtt valaki belekötne, tudom, hogy működik a ponthatárok megszabása, a kérdés nem erre irányul.)



2021. febr. 15. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehez előre megmondani, de ha tippelnem kéne, szerintem alacsonyabb pontok lesznek idén. Ahogy mondtad, ennek megfelelően lejjebb is mennek majd a ponthatárok, de az igazából mindegy, az arányok számítanak. Konkrétan alig voltunk suliban, és nem hiszem, hogy mindenhol olyan klasszul megoldották volna a digitális oktatást.

Amúgy szerintem a feladatsorok is könnyebbek lesznek idén, hogy elmondhassák odafent, hogy milyen remekül működött az oktatás így is.


Nekem személy szerint nehezebb így a készülés, bár nem a tanarok hibája, egyszerűen csak a bezártság nem segít a motiváción, meg nagyon fárasztó és monoton folyamatosan a képernyőt bámulni. Az iskolának jelentős része a szocializalodas, a közös programok, csoportmunka, hogy együtt nevetünk, beszélgetünk szünetekben és mondhat bárki bármit, ez teszi elviselhetővé, sőt szerethetővé az egészet. Most ugye a jó része kiesett, maradt az önálló tétel kidolgozás meg a magolás, és ha csak nincs az embernek óriási önfegyelme, nehezen oldja meg egyedül. Ne felejtsük el, hogy nem egyetemistákról beszélünk, egy érettségizőnek ez az első nagy ilyen megmérettetése, és nem sok helyen tanítják, hogy is kell önállóan hatékonyan tanulni. Tudom, más is tapasztalja ezt, kb. olyan az egész mint egy extra hosszú téli szünet(Szünetben meg ki tanul,ugye). Persze aki sokat ingázik, vagy sok felesleges tantárgya van, amiket most nem tartanak, az biztos könnyebbségkent éli meg, hogy felszabadult sok ideje, szóval elhiszem hogy az nem panaszkodik.

2021. febr. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Én már régen érettségiztem; de arra tippelek; hogy még akár jobb is lehet; mert kipihentebbek lesznek a gyerekek; tehát pl nem kell mondjuk 6 órakor felkelni, hogy fél hétkor elinduljon, hogy elérje a 7-es buszt; amivel beér 8-ra; szóval szerintem még akár profitálhatnak is belőle a gyerekek. Gondolom így online a feladattípusokat folyamatosan gyakorolják; tehát láthat mindenki a monitorján komplett feladatsort; és akkor tehát nem kell a tanároknak drága pénzért külön fénymásolgatni. Nemtom, hogy van, remélem, hogy ha van is, nincsenek sokan, akiknek nincs otthon saját számítógépük; de egyébként azt hiszem, azoknak, akiknek nincs, tudtak iskolai gépet biztosítani odaadni otthoni használatra; hogy majd tudjanak akkor ők is netezni.
2021. febr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Aki ügyesen kihasználja a rengeteg szabadidőt és rendesen koncentrál a tanulásra annak jól fog sikerülni a remélhetőleg lebutított érettségi (bár az emelt nem lesz könnyű szerintem).

Sajnos a diákok nagy része nem él/élt a lehetőséggel és a tanulásba nem fektettek nagy energiát. Nekik nem lesz minden jegyük ötös. Szerintem az érettségi középszinten úgy lesz összeállítva, hogy általános iskolás ismerettel meg lehet majd szerezni a kettest viszont az ötösért mélyebb ismeretek kellenek majd.

Így az érettségi eredmények egy picit gyengébbek lesznek.

2021. febr. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Aki azt mondja könnyebb lesz mert kipihentebbek, az belegondolt milyen motiválatlan ul, a suli minden jó élményét kihagyva, csak a kötelezettségek megmarad@sa mellett tanulni?Se kirándulás, se szalagavató, semmi közösségi élmény, közös élmények, csak tanulj, tanulj és tanulj. Ennyi maradt a végzős évükből. Persze viselik, csinálják, mert ez most egy ilyen helyzet, de azért nehogy már azt mondjuk, hogy milyen jó nekik, ki pihentek, nyugodtak és lazák. Mert nagyon nem.
2021. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Azt, hogy nyugodtak lennének, azt nem mondanám. De pl vannak olyan tananyagrészek, amit csak meg kell tanulni. Tanulni úgyis otthon fognak, ha bejárós is, így legalább hagyják őket tanulni, több erejük lesz rá. Nem tudom, érted -e 4-es, hogy mire gondolok. De mondjuk igen, azt értem, tehát így most rendszertelenebbek a napjaik, meg ugye a közösségek, a barátok el vannak szakítva egymástól, igen , ez rossz; de pl akár még nézhetjük jó oldalnak is az online oktatást; mert tényleg profitálhatnak belőle a kipihentség terén. Pl lehet,hogy jobb lesz a szóhasználatuk. De mindegy, én nem értek hozzá, de szóval azt értem, hogy az rossz, hogy el vannak szakítva egymástól; meg szal pl lehet jobb is pl hogyha nagyban a táblán látja maga előtt a magyarázatokat az ember; vagy nemtom. Tehát ami nem magolós, hanem magyarázós, ott akár lehetséges, hogy valakinek pl nehezebb is lesz; de én ezt nem tudom, viszont még online is vannak különtanárok, akik külön, személyreszabottan magyarázzák el; de mondjuk tudom, hogy az nem feltétlen olcsó, de szóval remélem, azért mindenkinek megy minden.
2021. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem az bosszant, hogy mindenki azzal "vigasztal", mindenkinek ugyanolyan nehéz most, így a ponthatárok lejjebb fognak menni. Viszont én államilag meghatározott minimumú képzésre megyek, ott nem nagyon befolyásol ez semmit... nem tudom hogy lesz megy a 400 pont. 80+%-os matek emeltet kéne írnom, úgy hogy a matek faktból fél év volt rendesen megtartva... nem lesz egyszerű

És utóbbi vonatozik a többi emelt tantárgyra is, nagyon nehéz belőlük otthon készülni kvázi egyedül

2021. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak teljesen igaza van. Lehet itt okoskodni, hogy otthon is fél lehet készülni az érettségire, sőt még jobban is, amikor maguk a tanárok is azt mondják, hogy nem lehet, szükséges a jelenléti tanítás legalább matematikából és az emeltekből. Szerencsére februártól már ezt meg is engedték, csak elég későn, jobb lett volna ha a végzősök végig bejárhatnak heti 1-2 nap.
2021. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!