Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-BTK Anglisztika tantárgyak...

PTE-BTK Anglisztika tantárgyak előkövetelményei?

Figyelt kérdés
Hol tudom megnézni, hogy melyik ráépülős és melyik nem? A mintatervben nem találtam
2021. febr. 15. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg a mintatantervben, hogy melyek a szakon a kötelező tárgyak, majd ezeknek keresd meg az egyetem oldalán / a neptunban a tárgyleírását. Ha a neptunban rákattintasz az adott tárgyra és ott a tárgyleírás fül alatt megtalálod az információkat akkor szerencséd van, egyébként ha nincs ilyen akkor szvsz elég lesz beírnod a suli nevét a keresőbe, utána pedig a tárgy nevét és ki kéne hogy dobja a tárgy hivatalos adatlapját. (Megjegyzem azért, hogy nekem volt olyan tárgyam aminek az adatlapján csak a tárgy tartalmáról, az oktatókról, illetve a pontozási rendszerről esett szó, a ráépülésről nem. Ezért szerintem az a legbiztosabb ha ráírsz egy felsőévesre.)
2021. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is PTE BTK-s anglisztikás vagyok.

Nincsenek ráépülős tárgyak a képzésben. A mintatantervet ajánlott követni és ott ugyan vannak olyan tárgyak, amik egymásra épülnek a nevük alapján (pl. britlit I és II vagy Amlit I-III) de gyakorlatilag azt veszel fel amit akarsz. Ajánlott követni a tantervet és a tanárok is szólhatnak, de egyébként a Neptun és semmi egyéb nem korlátozza ezt. Egyedül annyi van meghatározva, hogy sikertelen alapvizsgával nem kezdhetsz el szakosodni (sáv és spec/minor óráidat nem veheted fel), de én még nem találkoztam olyannal, aki ne járt volna be ugyanúgy azokra az órákra, sőt néhány tanár nem is tud erről a “szabályról”, nem foglalkoznak ilyenekkel.

2021. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!