Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy középiskolának nimcs...

Ha egy középiskolának nimcs saját kolija, akkor milyen koliba rakják a diákot?

Figyelt kérdés
Ha a városban van egy koli, ahová több suliból bevesznek másokat,de picit messzebb van a sulitol, vagy egy teljesen másik iskola kolijába ami ugyan közelebb van?

2021. febr. 15. 22:26
 1/5 GyakoryKrisztina ***** válasza:
100%
Szerintem a városi kollégiumba rakják. De nem vagyok benne biztos...
2021. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs saját, akkor van, hogy egy másik iskolával közöset használnak. Plusz sok városban van központi kollégium, vagy van olyan is, ahol van például egyházi kolesz is. Ha nem az iskola kolija, akkor nem valószínű, hogy az iskola mellett van.
2021. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno középiskolám mellett volt a város központi lánykollégiuma. Mi csak tyúkólnak hívtuk. A suli alapvetően fiúsuli volt (kb. 600 tanuló, ebből nagyjából 40 lány). Azok a lányok akiknek kollégiumra volt szükségük, itt laktak. A fiúk kicsit távolabb (gyalog kb. 20 percre) egy fiúkollégiumban, amit 4 középiskola használt közösen.
2021. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az iskola weboldalán nincs szó a kollégiumról.. szerintetek hol lenne érdemes megkérdezni/megnézni?
2021. febr. 16. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj egy e-mailt a suli titkárságára vagy hívjátok fel őket és kérdezzétek meg, hogy a tanulóik, akik kolisok, azok melyikben vannak. A titkárság alapból is részben ilyen kérdésekre van, másrészről pedig neked is jobb, ha olyan koliban leszel, ahol vannak iskolatársaid. Ha olyan a suli, hogy mindenki bejárós, így nincs kapcsolata más iskolák vagy városi kollégiummal, akkor szerintem a közelebbi (vagy a jobban felszerelt, ki milyen szempont alapján választ), kollégium/iskola titkárságát érdemes felhívni a kérdéssel.
2021. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!