Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van annyi "nyafogás" a...

Miért van annyi "nyafogás" a jelenléti oktatás ellen?

Figyelt kérdés

A középsulisokat még megértem, mivel egyrészt csak az érettségi miatt vannak ott ami már alapkövetelmény a mai világban.


De,egyetemistáknál nem értem ezt, mégis rengeteg nappali tagozatos egyetemistát (legfőképpen a saját szaktársaimat) hallok "nyafogni", hogy csak vissza ne hozzák a jelenléti oktatást..Persze értem, valakinek "költséghatékonyabb" hogy nem kell bejárni, vagy több ideje van dolgozni. Viszont, miért kell annyira kapálózni a jelenléti oktatás ellen, mikor az egyetem "elviekben" a saját döntésed és az egyetem már tényleg "nem kötelező" és elviekben mindenki saját akaratából van ott, mindenki magának választ egy szakot, ami elviekben érdekli és szeretné elvégezni. Ráadásul sok egyetemi szakon van levelező tagozat is.


Úgyhogy itt tényleg nem értem, hogy akinek az a problémája, hogy be kell járni az egyetemre. Ugyanis az az "alap" vagy "normális" rendszer és az egyetemre való jelentkezéskor "vállalod", hogy nappali tagozatos egyetemistaként akár minden nap be kell majd járnod az egyetemre.



2021. febr. 16. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert sok esetben hiába szeretne valaki xy diplomát szerezni, hiába szereti a tananyagot, a tanárai kb felolvasóestet tartanak "óra" címén. Ez pedig lássuk be, felesleges és értelmetlen, így jó hogy inkább otthon dolgozná fel az anyagot, háttérben bekapcsolva az online "órát".

Meg hát ahogy írod, nem bejárni, nem albit/kolit fizetni sokkal költséghatékonyabb. Az ember nehezen engedi el a jót, ha már megszokta.

2021. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ez az én válaszom...
2021. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
"A középsulisokat még megértem, mivel egyrészt csak az érettségi miatt vannak ott ami már alapkövetelmény a mai világban." Szerintem azért vannak a középsulisoknak más céljai is. Esetleg nyelvvizsga, egyetemre való bekerülés. Plusz nálunk a legtöbben vissza is akarnak menni.
2021. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ráadásul van, ahol az előadások is katalógusosak.
2021. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Persze értem, valakinek "költséghatékonyabb" hogy nem kell bejárni, vagy több ideje van dolgozni. Viszont, miért kell annyira kapálózni a jelenléti oktatás ellen, mikor az egyetem "elviekben" a saját döntésed és az egyetem már tényleg "nem kötelező" és elviekben mindenki saját akaratából van ott, mindenki magának választ egy szakot, ami elviekben érdekli és szeretné elvégezni. Ráadásul sok egyetemi szakon van levelező tagozat is."


Levelezős vagyok. Dolgozom mellette és kicsi gyerekeim is vannak. Én akartam tanulni és tanulok is na de nehogy már ne örüljek neki hogy nem kell eljárnom (80km az egyetem a házunktól /el vissza ez 160 km/ és nem, nem volt közelebb mert ez a legközelebbi egyetem melyen van ilyen szak) és ezáltal minden egyszerűbb. Szeptemberben jelenlétivel kezdtem és el is jártam, de ez így most jóval egyszerűbb. Tanulni is jobban tudok és a családomra is több idő marad.

Hogy aki nappalis az miért sír azt nem tudom... pláne akinek se kutyája se macskája és a szüleivel lakik, és elvileg csak annyi a dolga hogy tanuljon.


Mindjárt jön az hogy motiválatlanok vagytok az online oktatás miatt.... szerintem aki tanulni akar annak mindegy, mert aki valóban tanulni akar az online és jelenléti alatt is fog.

2021. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

"Mert sok esetben hiába szeretne valaki xy diplomát szerezni, hiába szereti a tananyagot, a tanárai kb felolvasóestet tartanak "óra" címén. Ez pedig lássuk be, felesleges és értelmetlen, így jó hogy inkább otthon dolgozná fel az anyagot, háttérben bekapcsolva az online "órát"."


5ös vagyok ismét. Nálunk is ez van levelezőn, hogy a tanár elolvassa a diákot és elmagyarázza. Amit egyébként magamtól is újra át kell vennem, mert déltől este 8ig úgysem ragad meg sok minden. Ráadásul haladnunk kell az anyaggal így nincs idő pepecselésre. Legutóbb is 8 hét anyagát adták le ez idő alatt. Tehát ennek jelenlétiben nem sok értelme van. Olvasni én is tudok, a vizsgákra pedig ugyanúgy készülni fogok. Abból az anyagból amit a tanár leadott.

2021. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, "diákot" helyett diákat
2021. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nappalis vagyok, hibrid oktatásban egy eü. szakon. Vegyesek az érzéseim. Én alapjáraton jobban preferálom a jelenléti órákat, de fent írta valaki, hogy valahol még az előadások is katalógusosak. Na, pl. nálunk is, cserébe rengeteg felesleges tárgyam van, 1-2 kreditért, van, hogy 0.

Sajnos tényleg vannak olyan oktatók, akik csupán felolvasnak, azt itthon is meg tudom tenni magamtól is, és sokkal kevésbé monoton, mint maga a tanóra. Azért egyetemen már 1,5 órákról van szó, akár naponta 5-ször is, igen fárasztó. Természetesen vannak előadások, amik nagyon jók és fontosak is, valóban hasznos, na ezeken viszont szívesebben lennék jelen, mert tudom, hogy megéri és jelenléti órán én jobban oda tudok koncentrálni személy szerint, és megvan a normál tanár-diák kontakt, bármi kérdésed van, felteheted. Online is, csak gyakran a technika ördöge közbeszól, elmegy a hang, a mikrofon nem jó, vagy a kamerát nem tudod bekapcsolni, és nyilván az internet is akkor megy el, mikor pont kellene. :D Szóval nyilván ilyen nem lesz, amit én szeretnék, de a legjobb az lenne számomra, ha a felesleges tárgyakat (csak ugye ki dönti el, mi felesleges és mi nem? no meg... ez is tök szubjektív, valakinek lehet érdekesek ezek a tárgyak, vagy szüksége van arra, hogy hallja tanártól) online tartanák, és akkor mehet a háttérben, a többi pedig mehetne rendesen (plusz a gyakorlatok, szerencsésnek mondhatom magam, mert nálunk mindig megtartják - hallottam olyat, hogy online tartanak gyakot, szerintem az később elég gáz tud lenni, ha megvan a kredit, de a készség nincs, mert csak elméletben hallgattad.. :( ).

2021. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az is közrejátszik, hogy amióta online oktatás van azóta a számonkérési szinvonal is nagyon leesett.


Persze tanár függő, mert van aki kamera nélkül, szóbeli vizsgán is szórja a népet, és esélytelen csalni. Viszont itt nem ez a jellemző. Megkapják a diákok a pdf anyagot, majd szépen abból kipuskázzák a teszteket.

Mennyivel könnyebb mint tanulni.



Viszont, hogy legyen ellenpont is.

Volt egy tárgy amit imádtam, és azon a területen dolgozok, rengeteg előadást is néztem róla magamtól, csak mert érdekelt.

Ebből sikerült egy olyan unalmas oktatót kifogni, hogy már a falat kapartam pedig muszálj volt minden órára bejárni. Ez alatt én egy percet nem bírtam figyelni, nem tanultam tőle semmit, mégis csont nélkül lett 5ös az összes ZH és vizsga. Teljesen feleslegesen ment el heti 5 óra az életemből 😥

2021. febr. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!