Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Évszámok bemagolása hogyan...

Évszámok bemagolása hogyan járul majd hozzá a szakmai sikeremhez?

Figyelt kérdés

Informatikai egyetemi képzésről van szó.


Most a példa kedvéért hálózatos tárgyról legyen szó. Az óra negyede azzal megy el, hogy az arpanetet ismertetik a diák. Mikor hozták létre, hol, kik voltak benne a csapatban. Rajta küldték el az első spamet ekkor és ekkor, stb. Semmi technikai részlet nincs benne, ami szakmailag érdekes lenne, mégis kívülről kell fújni, mert zh-ban belekérdezhetnek.


De sorolhatnám ezt más tárgyaknál is, mert ott is rengeteg ilyen van.


Kérdem én, ez hogyan fog hozzájárulni ahhoz, hogy sikeres legyek a szakmámban? Úgy, hogy pont a technikai részleteket nem mondják el? A főnökömnek úgy fogom megoldani majd a problémáját, hogy elmondom melyik évben hozták létre az arpanetet vagy hogyan gondolják ezt?



2021. febr. 18. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. A magyar oktatási rendszer tele van ilyen felesleges dolgokkal.
2021. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Nekem anno nomenklatura tanárom mondta (kertészmérnök vagyok) majd ha dolgozom rájövök mi értelme növények latin nevét bemagolni.

Hát lassan 20 éve a pályán vagyok-MÉG nem jöttem rá.

Ja és a bemagoltak 90%-a mára kiesett-miért? Mert semmire se használtam soha.

2021. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Jobban el tudod helyezni ezeket a dolgokat az időben. Még akkor is, ha aktívan már nem tudod, hogy pontosan mikor találták fel.

Nem fogod azt gondolni, hogy az első spamet bizonyára sokkal később küldték el. Azaz, hogy volt az elején még egy olyan időszak, amikor ilyen még nem volt, de nem tartott sokáig.

Persze rendezhetné máshogy a dolgokat, és ezeket csak érdekességként is elmondhatná, és tíz év múlva ugyanúgy nem tudnád, de az egyetemen nem rugalmas a tananyag, még kevésbé az oktatók.

2021. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!