Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az egyetemen egy...

Miért van az egyetemen egy teljes félév a szakmai gyakorlatra?

Figyelt kérdés

Nekem 8 hét a kötelező szakmai gyakorlat (szóval még nincs is 12-14, mint egy szorgalmi időszak), de elvileg ez az egyetem 7. féléve, mert abban a félévben nem lesz már egy tárgyam sem, csak szakdolgozati konzultáció 10 kreditért.

Nem értem, hogy miért így van ez megcsinálva, hogy erre is elmegy egy állami félévem, amikor tulajdonképpen nem is vagyok ott az egyetemen, egyedül a konzulensemnek van velem dolga.

Hallottam, hogy ez sok más szakon is így van, de miért?


(Ja, és ugye emiatt, azt a maradék 20 kreditet, amit a 7. félévben nem tudunk megszerezni, a többi félévben kell, ezért az előző és a mostani félévben is több, mint 40 kreditet kellett fölvennem.


2021. febr. 18. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A tanárszakosoknak 2 félév!
2021. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó félévre (szakmai gyakorlatra) átkértem magam önköltségesre és kifiettem azt a félévet az ott kapott fizetésemből. A maradék 4 állami félévemet megtartottam a mesterképzésre, ami drágább is és kevesebbet is tudok mellette dolgozni.

Nekem 30 kredit volt a szakmai gyakorlat, így a teljes tandíjat kellett fizetnem (szintén indokolatlannak gondolom, de ez van). Viszont ha csak 10 kredit van hátra, nálunk lehetett volna kreditarányosan csökkenteni az önköltség összegét. Nálad ez nem opció?

2021. febr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És gyakorlat feldolgozó órátok nem is lesz? Nálunk 11 hét volt a 7. féléves szakmai gyakorlat, de heti egy 5 órás gyakorlat kísérő szemináriumra be kellett járni az egyetemre. Mondjuk nekem se volt a legjobb, mivel olyan gyak helyet fogtam ki, ahová alig kellett bejárnom, így nekem se volt értelme elhasználni egy állami félévet. Viszont voltak olyan szaktársaim akiknek megérte, a 11 hetet végigdolgozták, és végzés utánra is kaptak állásajánlatot.
2021. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, talán lehet kreditarányosan csökkenteni az önköltséget (azért csak talán, mert azon a karon, amin tanulok nem találtam meg, csak másikon), de csak úgy, hogy ha 1 kreditet veszek fel, akkor már a felét ki kell fizteni, tehát így is ki kellene fizetnem az 5/6 részét.

Gyakorlat feldolgozó óránk nincs, nem is kapunk kreditet a szakmai gyakorlatra.

2021. jún. 20. 23:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!