Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola legyen Miskolcon...

Melyik iskola legyen Miskolcon? Fráter vagy Kossuth?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve odáig vagyok a Frátertől. Odajelentkeztem első helyen, de biztosítéknak beírtuk a Kossuthot is. Amikor beírtuk utolsónak, akkor vettük észre, hogy van kreatív írás szak is. Én pedig már egy jó ideje írok, igaz hobbi szinten, de tényleg érdekel, szeretnék ezzel foglalkozni később is. A Fráter maga az iskola miatt tetszik és a lehetőségek miatt, a Kossuth viszont csak az írás szak miatt. A bökkenő ott van, hogy a Kossuth minden ismerősöm szerint gyenge lenne nekem, mivel gyakran járok tanulmányi versenyekre, kitűnő tanuló vagyok. Tehát ott van a Fráter, aminek a magyar szaka kevésbé tetszik, de az iskola nagyon, de ott van a Kossuth, ahol csak a szak a nyerő, de semmi más nem jön be. Még a szóbelin nem estem túl, holnap lesz a Kossuthban, de eddig úgy néz ki, mivel kiemelkedően jó központit írtam, nagy eséllyel, ha a szóbelin nem hibázok olyan nagyon, akkor mindkét helyre felvesznek. Szerintetek megér annyit az írás szak, hogy lemondjak a jó suliról és az egy éves álomiskolámról? Esetleg vélemény erről a kettő suliról?

2021. febr. 22. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy most ez nagyon meghatározó és fontos dolognak tűnik, de hidd el, a jövődre nézve abszolút semmi hatással nem lesz, ha egy "gyengébb" gimnáziumba mész.


Szakmát egyik sem ad, utána úgyis tovább kell menned valamerre. Azt meg a kutya sem fogja nézni, hol írtad meg az érettségit, a százalék lesz a lényeg. Én anno lusta voltam, szakközépiskolában hármas-négyes tanuló, hiába voltam jó eszű, nem érdekelt annyira a tanulás. Az érettségit viszont minden tárgyból 5-ösre írtam meg. Azóta két diplomám van.


Szóval szerintem tök mindegy hová mész ilyen szempontból.

2021. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 köszi! Bár azért nem mindegy, hol töltöm az elkövetkezendő 4 évet. Azért hajlok inkább még mindig a Fráter felé, mert ott azért tudnék is tanulni. Ami számomra fontos. Én nem csak jól leakarom tudni az érettségit, hanem azért nagy elvárásaim vannak a gimnáziumot nézve, mind tanulmányi, mind élmény gazdagodási célból. És bárhogy legyen, a Fráter tudná biztosítani az elsőt. De persze azt sem akarom figyelmen kívül hagyni, hogy az írás szak sokat segítene.

Annyi van, hogy sokan még a Frátert is gyengének találják az én szintemhez képest és én nem akarom lerontani ezt a szintet.

2021. febr. 22. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki tanulni akar, az a Kossuthban is tud tanulni. 😄 Az élmények szempontjából 100%-ig egyet értek veled, nem mindegy, hol töltöd a következő 4 évedet. Viszont gyakorlatilag mindenhol kb. ugyanazt tanítják, és hidd el, az életben nem fogod hasznát venni a középiskolában tanultak 95%-át. Ha a Fráterhez húzol, és csak az írás szak miatt tetszik a Kossuth, akkor én a helyedben a Fráterbe mennék.

Gondolom akarsz majd egyetemre menni, úgysem 14 évesen dönti el az ember, hogy márpedig én újságíró leszek - legalábbis ritka az ilyen. 4 év múlva lehet, nem is fog már érdekelni annyira.

2021. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*95%-ának
2021. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova mentél vegul de a frater mar nem ugyanaz… esetleg tudhatom melyikbe vettek fel?
2023. ápr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!