Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a 2 szakmai...

Mi a különbség a 2 szakmai képzés között és miért lett kettéválasztva?

Figyelt kérdés

Ha elindulnak az új okj-s képzések szerettem vna egy esti, 2 éves szakmára menni aminek anno: Viz-gáz- központi fűtés szerelő volt a neve.

Mondom tök jó, nyáron vizes melók, télen meg jöhet a fűtés, gondoltam egész évben lenne munkám, meg amúgy érdekel is a szakma.


Viszont a nive.hu-n nézegettem és ketté lett szedve...

Van Viz és csatornarendszer szerelő és van Központifűtés és gázhálozat szerelő.


Kérdésem az lenne, ez miért lett kettébontva? Miért nem maradhatott meg ahogy eddig? Most kb úgy érzem mind a kettőt le kéne tennem, hogy értsek hozzájuk. Vagy esetleg elég lenne a viz és csatornarendszer szerelő? Van valami betekintés a gázba szerintetek vagy majd mind a kettőt le kellene raknom...?


Valamint még nem sok iskola nyitja ezeket, bp-n 1 suliban van ilyen képzés, nógrád, heves, jász megyében pl egyik sem indul, ezek mikor fognak normálisan menni?



2021. febr. 24. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez engem is érdekelne. Jó kérdés. Biztos azért lett kettébontva, hogy még többet üljünk felnőttként iskolapadban. Vicc ez az új OKJ.
2021. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ez jutott az eszembe... meg semmi info mikor indul bármi is, nem hiszem el hogy csak bp-n, egy iskola csinalja....


A másik anno jartam a kkv2 kepzesre ami ingyen angolt adott es fel ev utan megszunt az osztaly... hihetettlen ami itt folyik

2021. febr. 24. 20:37
 3/3 anonim válasza:

Régen a víz gáz fűtés szerelő egy szakma volt.

Azért van különválasztva mert a szakma fejlődik és hiába rokonszakmák más képzést igényelnek.

Ha valaki mindent szeretne csinálni víz, gáz, fűtés és gázkészülék szerelést.

Annak sokat kell tanulnia.

Tele van nappali és okj képzésekkel az internet.

2021. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!