Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik számít felvételinél?...

Melyik számít felvételinél? (lent)

Figyelt kérdés
Angolból leérettségiztem most, 11. év elején, középszinten. 97%os lett, de majd angolból szeretnék emeltezni is. Melyik jelent előnyt felvételinél? Az eredmény, vagy a szint? (Tehát amelyik jobban sikerül vagy a nehézség?)

2021. febr. 25. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi 50 pluszpontot ad. Nagyon el kell rontanod ahhoz, hogy kevesebb pontot kapj érte, mint egy jó középért.
2021. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van nyelvvizsgád és más az érettségi tárgyad (másból is emelteztél, vagy az egyetem nem veszi figyelembe az angolt, mint érettségi tárgyat), akkor szerintem nem éri meg. Nekem például nem érte meg. De menj el, nincs mit vesztened. Ingyen nyelvvizsga, ha esetleg nincs. Vizsgatapasztalat. Stb.
2021. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából nincs vele veszteni valód, mert a felvi azt nézi, hogy hogyan lesz több pontod. Ha elfogadják az emelt angolt a választott szakodon, akkor tök jó, mert kapsz érte 50 plusz pontot (persze csak ha elérsz egy bizonyos százalékot). Illetve ha van angol nyelvvizsgád is, az már picit megnehezíti a pontszámítást, nekem is így volt. Szerintem nézd meg a felvi pontszámító kalkulátorát, hogy milyen eredményt kéne elérned ahhoz, hogy megérje emeltezned.
2021. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! :)
2021. márc. 5. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!