Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a gimnazistákat tartják...

Miért a gimnazistákat tartják (csak) otthon?

Figyelt kérdés

A bölcsisek/óvodások, akik a szájukba veszik a kezüket és nem hordanak maszkot miért mehetnek, ha azok, akiknek ha mondod, hogy maszkban legyenek és higéniai előírásokat is betartják nem mehetnek? A gimnazistáknak sokkal több és keményebb az anyag, nagyobb a tét az érettségi miatt és sokkal nehezebb online.

Nektek mi erről a véleményetek?


2021. febr. 25. 21:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat Miért (csak) a gimnazistákat tartják otthon?*
2021. febr. 25. 21:37
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert a gimnazisták általában tudnak magukra vigyázni otthon, a bölcsisek meg óvodások általában nem.
2021. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Felénk nincs online oktatás, mennek a diákok.
2021. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert egy gimnazista otthon tud lenni egyedül, ha a szülei dolgoznak, eltudja látni magát. Viszont ha a bölcsiseket meg az ovisokat is otthon tartanák, akkor legalább az egyik szülő nem tud majd bejárni dolgozni, mert otthon kell lenni a gyerekkel, mivel egyedül mégsem hagyhatnak egy 2-6 évest egész nap.
2021. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi, egyetemisták pedig egy éve itthon vagyunk (pár őszi gyakorlat kivételével) pedig nem ártana megtanulni a laboreszközök használatát sem. Így egyszer majd "fényesen tündöklő tudás" fog a diploma papír mögött megbújni :D

Fontos az érettségi is persze, de nem csak titeket szívatnak azért ezzel.

Egyébként úgy gondolom, a középszintű érettségi nem túl bonyolult, tudni kell használni a függvénytáblát, történelmi atlaszt, rengeteg feladatnál segítenek. Esszéknél pedig segíthet ha tanulgatod előre a szóbeli tételeket. Meg egyébként nagyon sok jó oktató videó fent van amik talán hasznosabbak néhány tanár óráinál... Persze pl. reálos emelt érettségikre nagyon nehéz lehet egyedül készülni. Én örülnék neki ha csak egy kicsit is még visszamehetnétek legalább a legfontosabb dolgokat átbeszélni.

2021. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy nem nehéz az érettségi, illetve (bár véletlen kihagytam), de szerintem az egyetemiatákat sem kellene otthon tartani. Ha ahogy mondták a gimnazisták tudnak magukra vigyázni, akkor ugyan úgy tudnánk magukra vigyázni az iskolában is.

A tizenéves az a korosztály akinek a legfontosabb az, hogy kimozdulhassanak és találkozhassanak a barátaikkal, míg egy alsósnak még ez sokkal kevésbé fontos és elvan a családjával is.

2021. febr. 26. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:
6, de nem érted, hogy a szülők akkor nem tudnak dolgozni, ha az alsós gyerek otthon van? Maximum csak az egyik, de akkor már kevesebb bevétele lesz a családnak, aztán ha amúgy se élnek jól akkor meg nyomoroghatnak csak azért, mert neked nem tetszik, hogy a kicsik járhatnak.
2021. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azt értem és nem azt mondom, hogy ne menjenek, hanem, hogy a gimnazistákat és az egyetemistákat se tartsák otthon
2021. febr. 26. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:
8, hát ezt támogatom, de sajnos nem mi döntjük el. :( És ki tudja meddig lesz még ez, van aki azt mondja, hogy akár év végéig is eltarthat az digitális oktatás, ha ez így lesz, akkor meg már idén be se mehetünk.
2021. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!