Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimnázium (Bp)...

Kölcsey Ferenc Gimnázium (Bp) nagyjából mit kell csinálni hogy max pontot kapjak ANGOL VAGY MAGYAR szóbelin?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálnom ahhoz hogy max pontot kapjak ANGOL szóbelin? nagyon perfectnek kell lenni? Pl nagyon nézik a nyelvtant?

2021. febr. 26. 18:11
 1/9 A kérdező kommentje:
A magyar is érdekel :) ja és még az hogy mikor fogom megtudni a hogy hány pontot kapok? rögtön utána? vagy hogy értesítenek? akiknek van tapasztalata az mondhatja:)
2021. febr. 26. 18:16
 2/9 A kérdező kommentje:
73 ponttal és max vittel mennyire kínozhatnak?
2021. febr. 26. 18:20
 3/9 anonim válasza:
Nem tudom megvolt e már, de ha még nem akkor hangosan magabiztosan beszélj, illetve sokat, ha kérdeznek pl valamit mi a kedvenc hobbid ne csak azt mondd el hanem folytasd tovább a miérttel,mikorral, hogyannal stb...szerintem ha sokat mondasz nem lehet baj.
2021. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm még nem voltam
2021. febr. 27. 18:48
 5/9 anonim válasza:

Azt nem tudhatod előre, mit milyen súllyal néznek. :) Persze, valamilyen szinten nyilván számít a nyelvtan, de egy csomó minden más is. Látszik ám az, ha fel vagy készülve még akkor is, ha esetleg hibázol. Ezen ne görcsölj, az összképet fogják pontozni.

Az én fiam már volt, azt mondja, nagyon kedvesek voltak. Be kellett mutatkoznia, kicsit beszélgettek vele (mit csinál szabad idejében) és kellett húznia egy tételt, amin 4 kép volt. Az ahhoz kapcsolódó témáról kellett beszélnie.

Kínozni biztosan nem fognak, nem az a céljuk, hogy belezavarjanak. :)

2021. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ma voltam és úgy érzem jól sikerült! esetleg valaki tudja hogy mikor tudom meg hogy hány pontot kaptam? vagy hogy hogyan értesítenek? Sajnos nem találtam semmit a weboldalon de lehet hogy csak rossz helyen kerestem
2021. márc. 4. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyaron voltál már? Én holnap megyek de nem nagyon tudom mire számítsak, miket fognak kérdezni.


Az oldalon ez van kiírva: Március 16-ig közöljük tagozatkódonként a pontszámok alapján elkészített ideiglenes felvételi rangsorokat

2021. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen voltam magyaron, sajnos csak most látom a kérdést:( hogy ment?
2021. márc. 5. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát eléggé elrontottam. Eddig mindenkinél azt olvastam hogy milyen könnyű a magyar, nem is olvastam olyat akinek 40 pont alatt lett. Mindenhol azt olvastam hogy a tanárok full kedvesek és ha valami nem megy akkor próbálnak kérdezni. Ehhez képest engem az egyik kiröhögött amikor nem tudtam megmagyarázni az egyik szót. A képnél is sikerült egy olyat húznom amiről nem túl sokat tudtam beszélni de ott se kérdeztek bele a dolgokba, a szövegnél bezzeg minden egyes számadatok megkérdeztek ami benne volt a szövegben (kb 10 vagy több volt benne amúgy, és nem gondoltam hogy az összeset pontosan meg kell jegyeznem mert gondoltam hogy ugye nagyjából a tartalmát kell csak elmondani) Magamról meg hogy miért akarok oda menni nem is kérdeztek pedig úgy olvastam hogy azt is szoktak. Összességében szerintem összehoztam az eddigi legrosszabb magyart az iskolában. Így utólag nem bánom hogy nem a Kölcseyt jelöltem elsőnek hiába érdekelt amúgy a francia nyelv meg hiába voltak az ide járó ismerőseimnek jó tapasztalatai az iskolával. Az első helyen sokkal jobban ment a szóbelim, ott tételeket kellett húzni és volt időm lejegyzetelni amit el akarok mondani róla szóval nekem ezek szerint nem megy az ha témákról felkészülés nélkül kell beszélni
2021. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!