Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy Lajos Gimnáziumban...

Nagy Lajos Gimnáziumban (Pécsen) milyen kérdéseket tesznek fel?

Figyelt kérdés

Holnap megyek ide szóbelizni és érdekelne, hogy nagyjából milyen kérdésekre számíthatok, hogyan működik ott a szóbeli, vallási életről mit kérdeznek?

Nemrég voltam a Refibe ahol egy 6-10 feladatból álló lapot kaptam amit szóban meg kellett válaszolnom. (Benne matekos, nyelvtanos feladatok, szöveg) Ebben a suliban is lesz ilyen?



#vizsga #iskola #szóbeli #Nagylajosgimnázium
2021. márc. 1. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
megfogják kérdezni hogy "hányas a kabát"
2021. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szégyen az az iskola, ne is foglalkozz ilyennel,hogy milyen kérdést tesznek fel, ha tudsz beszélni, írni,olvasni akkor felvesznek... bár semmi pénzért nem mennék oda.
2021. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudom, hogy ez a kérdés már nem aktuális, de a válaszok eléggé hiteltelenek, ami nem hagyható szó nélkül.

Én is oda jelentkeztem és magam is részt vettem a szóbelin. Őszintén szólva én is aggódtam, hogy vajon milyen is ez az iskola, de kellemes csalódás ért.

A 2.válaszoló nem tudom, hogy honnan gondolta, hogy oda bárkit felvesznek hiszen ez nem igaz. Magam is keményen tanultam, hogy bekerülhessek. És nyugodtan állíthatom, hogy nem 120,de nem is 160 ponttal a 200-ból, hanem többel is csak 9.-ként kerültem be a rangsorban. Ez elmond valamit az iskola színvonaláról, és nem azt, hogy szégyen lenne.

Tisztában vagyok azzal, hogy a válaszukkal az első két válaszadó nem feltétlen engem akart megsérteni, és nem is más oda jelentkezőket/ott tanulókat/ott tanítókat, mégis sikerült nekik, hiszen ezzel bírálják más munkáját, elhivatottságát (tanárokét), valamint a diákoknak a teljesítményét is, hiszen ,, ha tudsz beszélni, írni, olvasni, akkor felvesznek", igaz?

Kíváncsi vagyok, hogy vajon ők milyen okból vannak ilyen véleménnyel az iskoláról. Mert nem hiszem, hogy személyes tapasztalatból.

Amennyiben pedig az első válaszoló a kijelentésével arra utalt, hogy az oda jelentkezőket befizetik, közölném vele, hogy szinte minden iskolában van ilyen. Legyen az benn a top 100 magyar iskolában, vagy legyen csak egy vidéki gimnázium (most nem arra gondolok, hogy egy vidéki gimnázium nem lehetne kiemelkedő, mielőtt valaki félreértené). Nem azért mondom, hogy megsértsek akárkit, csak nem szeretném, ha egyesek nem feltétlen hiteles véleménye, elbizonytalanítana, vagy félrevezetne bárkit is.

Saját tapasztalatom, hogy a nővérem azt mondta nekem, hogy semmiképpen se menjek abba az iskolába, mert olyan gyerekek járnak oda, akik kikészítenének (fennhordják az orrukat, gőgösek, befizetettek, stb.).

De ez csupán pletyka tárgya. Nagy rá az esély, hogy valóban járnak oda ilyen gyerekek, de ez nem ok arra, hogy a szégyen jelzővel illessünk egy alapvetően jó iskolát. De persze, ízlések és pofonok.

2021. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!