Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A távoktatás végleg lehúzta...

A távoktatás végleg lehúzta az esti képzéseket a klotyón?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy elveszett lélek, az osztálytársaim sem, 20-30-as korosztály vagyunk rendszergazdai képzésen, végzősök, államilag támogatottan. Mi vagyunk elvileg az utolsó OKJ brigád, fut mellettünk még két nappalis osztály is a "kicsikkel".


Gyakorlatilag semmilyen segítséget nem kapunk, mióta online oktatásunk van. Egy tantárgyból van fix online adathalmazunk, amiből készülhetünk, a többi tárgy mintha nem is létezne - egy éve nincs programozás óránk, de a nive.hu-n lévő anyagok alapján azért nem elég ide sem egy Hello Világ!, nem tudjuk a tanmenetet, nincs tankönyv, nincs SEMMINK.


Egyesével, önállóan kell mindent kikutatnunk és reménykedni, hogy jó szoftverrel, jó programnyelvre, jó anyagból készülünk. Kezdem nevetségesnek érezni, a konzultációkért is könyörögni kell, holott míg élő óráink voltak, odafigyeltek ránk, a leszakadóknak is segítettek.

Mégis hogy készülhet fel a többi szak? Egy kozmetikus, CAD-CAM tervező, villanyszerelő... Mi tökéletesen le vagyunk szarva, mióta nincs bejárás. Más is tapasztalt ilyet?



2021. márc. 2. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez szerintem elég erősen függ az intézményvezető és az oktatók hozzáállásától. Egyetemen és középiskolában is hasonló a helyzet, van ahol minden megy a normál kerékvágásban csak online vannak az órák, aztán van olyan is ahol kapnak egy emailt a diákok egy linkkel egy pdf-hez, aztán a vizsgán találkozunk. Illetve azt kifelejtettem hogy elég sok olyan felnőtteknek szóló munkaügyi által szervezett tanfolyam van, ami továbbra is bejárós, olyanok is, ahol nem feltétlen indokolt az offline jelenlét.

Én egyébként azt látom, hogy igaz, sok helyen hasonló színvonalú a képzés mint a te esetetben, viszont az online platformok rapidan fejlődtek az utóbbi egy évben baromi sok téren, és ami talán még fontosabb, hogy a középkorú, eddig a számítástechnikától idegenkedő tanárok most rá lettek kényszerítve erre. Szóval én úgy gondolom hogy hosszú távon az esti képzésekre ennek a helyzetnek inkább pozitív hatása lesz, még ha ez jelenleg pont fordítva is van.

2021. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!