Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin melyik év volt a...

Orvosin melyik év volt a legnehezebb? Melyek a legnehezebb vizsgák?

Figyelt kérdés
Főleg Szeged érdekelne, de a másik három egyetem hallgatói is megoszthatnák tapasztalatikat.

2021. márc. 4. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen:

II. év egyértelműen, de III. év végi vizsgaidőszak is pokoli volt (Patológia, Klinikai Biokémia, Mikrobiológia szigorlat + Immunológia-Reumatológia kollokvium)

A VI. év pedig egy végeláthatatlan vizsgaidőszaknak fogható fel, ez sem kellemes.

2021. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
SOTE, régi kurrikulum: messze a másodév volt a legnehezebb év. Vizsgák közül az anatómia, biokémia, élettan és farmakológia szigorlatok voltak a legdurvábbak.
2021. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szegeden a harmadév a brutális.
2021. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezeket "átvészelni"?
2021. márc. 4. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom tanácsolni, hogy akármilyen könnyűnek tűnik az első év ne bagatellizáld el!! Élvezd ki a pörgő új életed, viszont ne vegyél semmit félvállról. Másodéves vagyok és most iszom annak a levét amit műveltem tavaly. Azzal a mentalitással készültem minden demonstrációra meg vizsgára, mint ahogy a gimnáziumban. Figyeltem, átfutottam és jött a jó eredmény. De most meg nagyon keményen kell hajtani, szóval a kémiát, bioszt, anatot és fizikát is meg minden egyebet úgy tanuld, hogy arra az információra később tényleg szükséged lesz. Most mondom semmi sincs hiába! Sok sikert kívánok!
2021. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Immun reuma mint nehéz tárgy :D

De amúgy egyetértek, masodeven az anat szigo félévkor, plusz bikém, élettan, neurobiologia évvégén meredek.

Harmadéven a patkó + mikró tényleg sok, de cserében már nem akarnak megbuktatni, arra kíváncsiak mit tudsz.

Negyed-, ötédév hoki az egész. Hatodév meg tényleg sok, de cserében ha megtanultad jól az anyagot harmadéven, és negyed, ötödön nem ittad el az összes agysejted, az se olyan vészes, inkább kettősség, hogy az egész egy vizsgaidőszak, másrészt meg egyre közelebb vagy a végéhez.

2021. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodév nekem kegyetlen volt: bikém, élettan és anat szigo + még egy kis immun. Most harmadév sem könnyebb , de jól leadják a kórtan, mikrobi és patosz triót.
2021. márc. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Második. De a harmadikat sem szeretném újra csinálni. (Sote, de már az új curriculum)
febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!