Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes osztályozó vizsgát...

Érdemes osztályozó vizsgát tennem?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor ha osztályozó vizsgát teszel egy tantárgyból akkor utána már nem kell bejárnod azokra az órákra.

Mivel nekem már van felsőfokú angol nyelvvizsgám ezért feleslegesnek tartom, hogy 11.-ben és 12.-ben angol órákra járjak. Ebben az esetben érdemes osztályozó vizsgát tennem vagy az csak túl sok papírmunka lenne?



2021. márc. 8. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt hogy érdeme-e ne az alapján ítéld meg hogy mennyi papírmunka lenne, mert ez a része max a tanáraidnak okozna gondot. Abban igazad van, hogy a tanárok nem szeretik ha valaki osztályozó vizsgát szeretne tenni, mert tényleg van vele munka és általában csupán 1-3 ember miatt. Ezért nálunk gimiben nem is akarták engedni először, viszont mindenkinek joga van hozzá.

A te szempontodból inkább az az érdekes, hogy megéri-e kiesni a mindennapos angolozásból ha még előtted van egy érettségi. Szvsz az idegennyelv tényleg olyan óra hogy ha érted akkor nulla készülést igényel, úgyhogy azzal ha nem kéne bejárnod órákra nem lennél sokkal előrébb, pláne ha napközben van az óra és csak néznél ki a fejedből a lyukasórák miatt. Az érettségi viszont típus feladatokból áll, amiket folyamatosan nyomatnak a tanárok az órán, szóval ha két évig nincs az embernek angolja, akkor ezekből szépen ki lehet esni.

Tapasztalataim alapján a negatívumok ellenére is megéri egyébként, csak gondoltam leírom hogy miket érdemes átgondolni.

2021. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!