Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumot válasszam?...

Melyik gimnáziumot válasszam? (Debrecen)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az idén felvételiztem és valahogy úgy adódott, hogy a Kossuthban és a Fazekasban is biztos helyem van :). Jogi irányba szeretném folytatni a későbbiekben a tanulmányaimat, a Kossuthban jogi kommunikációra vettek fel, azonban az csak annyiban tér el egy általános tanrendű osztálytól, hogy emelt a történelem és magyar órák száma. Ezzel szemben a Fazekasban spanyol vagy francia kéttannyelvűre járhatnék, ami 4+1 évfolyamos és már az első évben középfokú nyelvvizsgát tudnak letenni a tanulók. A spanyol közel áll a latinhoz, a jogban pedig sok latin szó előfordul, valamint nagyon szerethető maga a nyelv véleményem szerint. A Kossuthban is tanulhatnék angol mellett, csak nem olyan magas szinten mint a másik, említett iskolában.

Bajban vagyok, mert nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a válaszokat és ha egyáltalán valaki végigolvasta :).



2021. márc. 10. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Fazekas
2021. márc. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Francia kéttannyelvű, Fazekas. Teljesen pártatlanul mondom, nem vagyok debreceni.
2021. márc. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szereted a nyelveket,akkor egyérteműen a Fazekas.
2021. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!