Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy haladtok az érettségi...

Hogy haladtok az érettségi felkészüléssel?

Figyelt kérdés

Én már januárban elkezdtem kidolgozni a tételeket, aztán még most is úgy érzem hogy sehol se tartok. Töriből fogok emeltezni, és hiába a sok készülést, úgy érzem nem megy. Már alig várom hogy vége legyen ennek az egésznek.

Ti hogy álltok?

Napi hány órát készültök az érettségire?



2021. márc. 16. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

sajnos túl keveset... szóbeli tételeim nincsenek kidolgozva, emelt matekot kivéve, de bízom benne h elmarad.

írásbelire fhú.. törire jelenleg 12 napot szánok, naponta 1 nagyobb témakör áttekintése, irodalomra 1-1 nap a műértelmezéses szempontok gyakorlása, maradék 34 napban meg matek és angol érettségik oldása

2021. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy a fényt az alagutat se látom.

Szerintem ez mindent elmond.

2021. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy
2021. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elvesztettem a motivációmat. Igaz, a tételeim ki vannak dolgozva, de közel se marad meg annyi, mint amikor suliba kellett járni. Egyszerűen érzem, hogy az ingerküsszöböm lejjebb van, mint kéne.


Szerencsére a szakmai dolgok (ügyvitel) megy, azt szerettem. Magyarból nagyon jó tanárom volt, így attól se félek.

A matek az semennyire nem megy itthon. Nem olyan kaliberű feladatokat kapunk itthonra, mint amilyen kéne.

A törinél nincs mese, le kell ülni beseggelni.

A nyelvet meg próbálom itthon gyakorolni (zene, Youtube, sorozatok).

2021. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem tételek sincsenek kidolgozva. nincs motivációm, sem időm. olyan hülyeségekre kell pazarolni az időt mint egyháztörténetet tanulni hittan dogára
2021. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekünk 4-6 óránk van naponta, de a legtöbbet feleslegesnek érzem. Törin a tanár megoldja magának a feladatokat, minket fel sem szólít. Matekon szintén ugyanez. Az egyetlen normálisan megtartott óra a magyar mert a tanár legalább kérdezget minket és könnyebb figyelni. Azt se bánnám ha például művészetekből nem küldenének házit, mert időpazarlás...
2021. márc. 17. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nagy célokkal jöttem, jól is teljesítettem végig, de utolsó évre elment az összes életkedvem. A napok csak telnek, végigülöm az órákat, megcsinálom a házikat és ott tartok hogy már megint este van és nem haladtam az érettségire készüléssel semmit.
2021. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb, amikor 9 online oram van egy nap
2021. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én idén csak előrehozottazok, és mostanában kezdtem jobban készülni rá. Szerintem jól állok vele, de azért még sokat kell gyakorolnom.

(Van egy 11-12.-esekből álló érettségire készülős tanulócsoporunk Discordon. Ha valaki szeretne bármit együtt tanulni, segítséget kérni vagy segíteni, akkor írjon nekem és privátba elküldöm neki a linket.)

2021. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Durva h mindenki ugy erez hogy alig van kedve tanulni. Azt hittem ezzel egyedul vagyok. Habar tanulok de nem annyit mint amennyit megjosoltam volna 2 honappal ezelott. Sok sikert mindenkinek! 😍
2021. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!