Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem maradi, hogy itthon az...

Nem maradi, hogy itthon az iskolákban a tanárokat le bácsizzuk/nénizzük?

Figyelt kérdés

Egy alap tisztelet kell a tanár-diák kapcsolatba, hogy ne csak úgy a keresztnevükön hívják a tanárokat a diákok, de szerintem ez a bácsi/néni forma már nagyon elavult. Például Ausztriában Herr/Frau + vezetéknévvel szólítják meg a tanárokat a diákok, alsóban meg szimplán a keresztnevükön. Nekem ezek jobban tetszenek, mert amíg alsóban az a lényeg, hogy megtanulják az alapokat és megszeressék az iskolát, addig így barátságosabb a kicsiknek, aztán később elkezdhetik megtanulni, hogy hogy is kell egy idősebbet tisztelettel megszólítani, de magyarul olyan furán jönne le ha Úrnak/Hölgynek szólítanánk őket.


Szerinted maradi a jelenlegi forma? Ha igen, mi lenne újmódibb, mégis tisztelettudó a megszólítása a tanàroknak?



2021. márc. 17. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Igen maradi, elkéne egy új forma
Nem, nem maradi, jó ez így
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Maximum altalanos iskola alsoban bacsiztuk, neniztuk a tanarokat.

A kesobb a helyes megszolitas a tanarno/ur volt.

2021. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindegy?
2021. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Mármint arra gondolok, hogy ez nem túl lényeges szempont, hívják úgy ahogy akarják oszt cső.
2021. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem fura, hogy a fiatal tanárok is le vannak bácsizva/nénizve. Egyébként nálunk most is így hívjuk a tanárokat gimiben..
2021. márc. 17. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mi tanáruraztuk/tanárnőztük a tanárokat gimiben.
2021. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
52%

Szerintem is az ilyen 20-30 talán még a 40 éveseket nem nagyon kéne bácsizni/nénizni, de a felette lévőket persze, hogy magázni kell.

De amúgy az úgymond fiatalokat szerintem lehetne tegezni.

2021. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a takony kölök a nála 30-40 évvel idősebb egyetemet végzett tanárt nyugodtan Feri bástyázza le, de tényleg. Kati gáré, miért kaptam egyest? Úr isten....
2021. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7, nem ezt írtam! Szerintem attól még meg lehet adni valakinek a tiszteletet, csak mert tegezed. De nem is feltétlen a tegezésen van a hangsúly, szerintem egyszerűen borzalmas fiatal embereket csak a munkájuk végett lebácsizni/lenénizni
2021. márc. 18. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Általánosban (klasszikusan 8. osztályig) teljesen rendben van a bácsizás/nénizés. Ez a magyar protokoll, hagyomány. Az osztrák vagy német meg a Herr/Frau, az angol-amerikai a Ms/Mr.


Szerintem max 2. osztályig van rendben a tegezés. Utána meg kell tanítani a tetszikezést. Nem a "maga mit mondott?" vagy "ön mit mondott?", hanem a "Kati néni/Gábor bácsi, mit tetszett mondani? forma a követendő. Ez egy több évtizedes protokoll, hagyomány, az ilyenen nem szokás változtatni.


Középiskolában a tanárúr/nő a helyes, és már a tetszikezés mellett az önözés is belefér. Sőt, szerintem itt már a tanároknak is illik a diákokat önözni. Persze engem, személy szerint nem zavart, hogyha letegeztek. Én ha középiskolai tanár lennék, férfiként biztos nem tegezném le a 15-16 éves lányokat.

2021. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!