Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Hogy haladtok...

Érettségizők! Hogy haladtok az érettségivel?

Figyelt kérdés
Online oktatás számotokra hatákonyabb vagy motiválatlan? Hogy boldogulnak a tanárok a helyzetel? Melyik tantárgy a leghúzósabb ebben a helyzetben?

2021. márc. 20. 15:19
 1/7 palfydanka ***** válasza:

Nekem sajnos az online oktatás, az itthonlét, és a bezártság egyáltalán nem járul hozzá a tanulás hatékonyságához. Szerencsére a tanárok már kiismerték a rendszert, és minden fontos órát megtartanak rendesen, sőt, ha valami közbejön nekik/nekünk, feltétlen pótolják. Emellett próbálják bennünk tartani a lelket több-kevesebb sikerrel. Persze nyilván van kivétel, aki semmi együttérzést és empátiát nem mutat...

Én töriből fogok emeltezni, úgyhogy most arra próbálok minél nagyobb hangsúlyt fektetni, ismételni mindent, több forrásból tanulni, feladatokat oldani. Magyarból szerintem csak feladatokat fogok írásbelire oldani+írok pár elemzést és levelet. A matek már húzósabb, de ott is próbálok. Az ötödik tárgyam a francia, abból is próbálok felkészülni.

Te hogy állsz?:)

2021. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Számomra tanulás szempontjából nem jött rosszul a távoktatás mivel világ életemben olyan ember voltam akinek soha sem kellett elmagyarázni semmit (sőt egyenesen idegesített a tanári segítség) hanem magam megértettem és bevágtam a tananyagot. Szóval ilyen szempontból én nyertese vagyok az oktatás ezen formájának, egyedül készülök biosz emeltre és földrajz középre. Ősszel olyan szinten álltam bioszból mikor átálltunk, hogy egy középszintű feladatsort is csak kettesre tudtam kitölteni, most egy emeltes feladtsort kitöltök 70%-ra. Úgyhogy azt mondhatom, hogy egész jól állok, törire kellene kicsit többet tanulni mert abból állok a leggyengébben de majd előveszem azt is.


A tanárok elboldogulnak, sokkal könnyebben veszik az akadályokat mint tavaly tavasszal.


Matematika lenne a leghúzósabb de mivel fel vagyok mentve belőle (diszkalkulia) így ezt is megúsztam. Így nincs húzós tantárgy számomra.

2021. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó neked. Nekem is a matek a leghúzósabb mert tanár nélkül nagyon nehezen megy..

De úgy vagyok vele hogy a kettes is bőven elég nekem matekból én angolból emeltezek és töri a második amit néznek(igaz abbol csak kozepezek)

2021. márc. 21. 14:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Sok sikert mindenkinek! Remelem mindenkit felvesznek oda ahova szeretne. Most sokkal tobben jelentkeztek egyetemre
2021. márc. 21. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is töriből emeltezem, és ettől félek a legjobban. Nem mondanám magam lustának, szeretek tanulni, de valahogy olyan kilátástalan már ez az egész helyzet. Csak telnek a napok, hetek, hónapok és egyszerűen nem történik semmi. Az online oktatás elején nagyon motivált voltam, örültem hogy nem kellett felkelnem fél 6-kor. Viszont most ez teljesen megváltozott. Az online órákon csak a tanár beszél, van aki fel sem szólít minket. Az osztálytársakkal teljesen távol kerültünk egymástól.

Személy szerint nem tartom igazságosnak a helyzetünket.Csak a járványügyi adatokat nézik ha szóba kerül az érettségi, azzal senki sem foglalkozik hogyan érintette a tanárokat és a diákokat ez az egész helyzet.Tavaly szerettem volna érettségizni 2 tantárgyból,nyilván akkor eltörölték még azt is, ősszel pedig a sulimban nem volt lehetőség..

Elmaradt a szalagavató, bankett, kirándulások. Annyi mindenből kimaradtunk, és mégis úgy érzem ezzel senki nem törődik és ugyanúgy kell teljesítenünk mintha minden rendben lenne. Konkrétan minden nap a sírás kerülget ha eszembe jut hogy hogy fogok leérettségizni, és minden este bűntudattal megyek aludni hogy tanulhattam volna többet is.

Sok sikert nektek! Kitartást az érettségihez! Ne adjátok fel! <3

2021. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En kemiabol emeltezek, egesz okesan haladok, de lehetne jobb is. En nagyon durva motivacio hiannyal kuzdok, tori magyar mar szinte nem is erdekel, alig jegyzeteltem ev kozben, most meg kapkodok. Mindenkinek sok sikert es kitartast. Nalunk a tanarok nagyon segitokeszek es tartjak bennunk a leleket :)
2021. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia Kedves Kérdező! Én is idén fogok érettségizni mindössze három tantárgyból amelyek; közép magyar, közép matek és végezetül emelt történelem lesznek. A felkészülésemet az online oktatási helyzet mi tagadás, nem éppen segíti. A tavaly év közbeni lezárás óta a bevitt tanulási mennyiség az az előttit sem ugorja meg ami egészen elképesztő teljesítmény tudva, hogy az előtt sem én tanultam enyhén szólva sem a legtöbbet az évfolyamban. Motívációm lassan elfogy vagy lehet hogy igazából sosem volt pedig én egy jó kedvű, folyton mosolygós srácnak ismerem magamat és szerintem ezzel a környezetem is egyet értene. Nagyon nagy félelmem nincsen bennem egyébként az egésszel kapcsolatban aznap biztos fogok izgulni de nem nagyon hat meg az egész dolog mivel bízom benne hogy valahogy úgy is lesz majd. Jelenleg is a helyett, hogy bármit átnéznék az egészből ide írok egy irrálisan hosszú választ neked; de legalább mindkettőnknek van oka arra, hogy ne azt csinálja amit igazából kellene. Végezetül egy kis nézni való ajánlónak javallanám a, SpongyaBob Kockanadrág című sorozat 2. évadának 17. részét a "Procrastination"-t magyarul a HALOGATÁS-t. Kis koromban is nagyon szerettem ezt a részt mivel nagyon irónikus és ez még abból az arany korszakból való amin bárki, bármikor tudott nevetni nemtől és kórtól függetlenül. Ezzel kívánok én is neked sok sikert a felnőttségin, szar legyen a szerencsénk :D
2021. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!