Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen sorrenbe...

Szerintetek milyen sorrenbe jelentkezzek ezen iskolákba(Szent Lászó, Kölcsey, Könyves, Szinyei, Babits, Ady)? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Mind budapesti iskola, pár nap múlva kellene leadnom a végleges sorrendet, és nem tudom, hogy válasszak. Most ebben a sorrendbe vannak, 8.-os vagyok.

2021. márc. 21. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Jelentkezz ebben a sorrendben, ahogy írtad, így több esélyem lesz a Babitsba bejutni. :)
2021. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik tagozat érdekel igazán, mennyit kell hozzá utazni. Amúgy kB erősségi sorrendet írtál most, talán a Babits erősebb a Színyeinél, de annyi minden más is számít.
2021. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy te melyikbe jelentkezz, arról fogalmunk sincs, hisz nem tudjuk milyen szinten vagy, mennyire szeretsz tanulni, milyen szakra mennél, miben vagy a legjobb(tantárgy), miben kevésbbé, mi a fontos neked az iskola szempontjából, stb. Másrészről pedig idegenek tanácsaira hallgatni egy ilyen fontos döntésben...

Nézd meg az iskolák rangsorát, velük kapcsolatos véleményeket akár itt gyakorin vagy a gimiskola.nhely oldalon. Majd nézd meg külön is a sulik adta lehetőségeket (van a cserediákság?), az eredményeit, milyenek az átlag érettségi pontok pl. Aztán gondolj vissza, hogy melyik épülete, hangulata, tanárai (azok, akikkel találkoztál a szóbeliken), elhelyezkedése tetszik neked a legjobban.

2021. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2021-es HVG rangsor szerint: Szent László, Babits, Könyves, Kölcsey a sorrend (Szinyei, Ady nincsen rajta az országos 100-as listán)

2020-as legjobbiskola.hu alapján a rangsor: Könyves, Szent László, Babits, Kölcsey, Ady, Szinyei

Szerintem legfontosabb, hogy neked melyik tetszett a legjobban a benyomásaid alapján? (Ha volt jelenléti szóbeli) Mit hallottál a suli hangulatáról az okatatás színvonaláról? Melyik tagozat érdekel? Milyen messze van a suli? Hánykor kezdődik a tanítás? Van-e nulladik és milyen gyakran? Tetszik az épület és a környék? Hány órában lehet tanulni az a tárgyat ami érdekel? Mit lehet a 2. nyelvként tanulni? stb

Itt is olvashatsz néhány véleményt a sulikról:

[link]

2021. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből két gimibe is jártam,igaz,már lassan 12 éve érettségiztem.A Szent Lászlóba vettek fel,es a Szinyeiben érettségiztem.Én a másodikat sokkal jobban szerettem,de nem annyira az iskola miatt,csak az elsőben egy nagyon gagyi osztályt fogtam ki,a Szinyeiben pedig nagyon jó volt a közösség,így is könnyen beilleszkedtem,hogy nem 9től jártam velük iskolába.

Azt még tudni kell,hogy tanulni,egyetemre felkészülni bárhol tudsz,ne az iskola presztizse alapján akarj választani,mert nem az számít.Ne feltétlenül boldogabb(és sikeresebb)az a diák,aki agyonhajszolja magát már 14-18 évesen.Na most ha már a gyermekkorod vége is csak a komoly gürizésről szól,azt lehet később megbánod.És mint mondtam,a gyengébb gimnáziumban sem fog senki megakadályozni,hogy tanulj,mint a güzü,csak könnyebben fogsz vállalható érdemjegyeket szerezni olyan tárgyakból,amik kevésbé érdekelnek/hasznos a jövőben.

Annak idején 9ben visszamentem a régi általános iskolámba,ahol az alsós tanító nénimnek mondtam nagy szégyenkezve,hogy néhány tárgyból 3asra állok,és azt mondta,hogy az teljesen jó,ne vesszek el teljesen a tanulásban,csináljak az 5ösök állandó gyűjtögetése helyett olyat is,amit igazán szeretek,járjak közösségbe,stb.Akkor csodálkoztam,hogy egy pedagógus ezt tanácsolja,de mostmár azt mondom,maximálisan igaza volt.Most vagy gyerek,most élvezd ki annak minden előnyét(természetesen a kötelességeidet nem feledve).

2021. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül kérdező?
2021. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szent Laci:))))

Nagyon jó osztályt fogtam ki!

2021. máj. 19. 20:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Amugy elvileg régebben rosszab volt a Szent László, de lehet hogy még régebben.
2021. máj. 19. 20:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Gratula :)
2021. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársam is oda megy természettudományra. Te melyik tagozatra mész?
2021. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!