Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A krétában milyen értékelések...

A krétában milyen értékelések vannak most, az online oktatás alatt?

Figyelt kérdés

Valaki össze tudná szedni nekem? Változott ez valamit a rendes oktatás óta?

Illetve azt is észrevettem, hogy a feleléseket (amik régebb 100%-osak voltak) most 200%-osak.


A segítséget nagyon megköszönném :)))



2021. márc. 21. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes intézmény más.

Vannak persze általánosnak mondható kategóriák (pl. írásbeli témazáró 200%, vagy órai munka 100%, esetleg szóbeli felelet 100%), ezek gyakorlatilag mindem iskolában használatosak.

Nálunk van pl. szorgalmi feladat 25% és szorgalmi feladat 50%, a feladat nehézségétől függően, illetve ugyanígy órai munka 50% és 100% stb., mert nem mindegy, hogy valaki pl. megnyert egy 10 perces órai versenyt, vagy az egész órán hajtott mint a gép. Ezt a tanári kar állapítja meg, hogy mit szeretnének (pl. Szóbeli felelet 25%), az iskola rendszergazdája felviszi a Kréta rendszerébe, és onnantól választható opció a szaktanárok számára.


Valószínűleg amúgy azért változott meg nálatok a szóbeli felelet értéke, mert

1. az online térben ez a legkevésbé kijátszható számonkérési mód, vagyis jó eséllyel ez ad legpontosabb képet az előmeneteledről. bekapcsolod a kamerát stb.. ezzel szemben írásbeli dolgozatnál azért általában megy a cselezés. tudom persze, valaki a szóbelit is kijátssza... lelke rajta, max buta marad. nem gond, nem kell mindenkinek okosnak lenni.


2. diákonként jóval kevesebb lehetőség nyílik rá, mint jelenléti oktatásban, ezért többet is ér.

2021. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!