Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitelt hol...

Pénzügy és számvitelt hol lenne érdemesebb tanulni? ELTE-GTI vagy Corvinus?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni melyik egyetemet válasszam, a Corvinust jelöltem első helyen, viszont eléggé elbizonytalanít a tandíj, ugyanis eléggé esélyes, hogy a második évtől már nem kapnék ösztöndíjat és akkor diákhiteleznem kellene.

Eltén az angol nyelvű képzést jelöltem, és ott az állami támogatás 3,00-tól van és nem lenne vele probléma.

Ami még szempont, hogy esetleg legyen időm dolgozni is mellette, ez megoldható mindkét egyetem tanterve mellett?


Összességében tudom, hogy a Corvinusos diploma az etalon, viszont ha a kettő lehetőséget összehasonlítom az Eltével rosszabbul járnék valamennyivel? Akik odajárnak azoknak mi a tapasztalata?



2021. márc. 26. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha már alapból így gondolkozol, hogy a bentmaradás a létfeltétel, akkor teljesen mindegy. Egy középszerű Corvinus diploma is annyit és, mint egy ELTE vagy BGE diploma. Elmehetsz BIG4-hoz, SSC-be stb. A Corvinus kicsit túl van hypeolva, alapjáraton nem útlevél a Corvinus diploma a nettó 500 ezres pályakezdői, magas hozzáadott értékű munkákhoz. Amiben jó a Corvinus másokkal szemben, hogy ha tehetséges vagy, rengeteg lehetőséget kapsz, amikkel ha élsz, valóban felfigyelhetnek rád tanácsadó cégek a komolyabb pozícióikra.

Ha maga a megszerzett tudás érdekel azt tudom mondani, hogy pénzügyben egyértelműen a Corvinus a legjobb, ott a Bloomberges FinLab ami egyedülálló az országban, tanárok sokszor a versenyszférában is komoly pozíciót töltenek be. Számvitelben inkább az ELTE jobb, sok tanár ACCA akkreditált, MSc szakon ACCA krediteket is lehet szerezni, talán alapszakon is van rá lehetőség, ezt nem tudom pontosan. Ez pedig aranyat ér a számvitel világában. Nehézségben elég nehéz nyilatkozni, hisz ki kéne valakinek járnia mindkét egyetemen ugyanazt a szakot, de szerintem hasonló lehet.

2021. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!