Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor mondunk “haven’t “et...

Mikor mondunk “haven’t “et mikor “wasn’t”-ot es mikor “didn’t “-ot? Mert sose tudom.

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

amikor have-et használsz a kijelentő mondatban, akkor annak tagadása haven't, amikor was, akkor wasn't, amikor did, akkor didn't...

Nem értem miért nem azt kérdezed, hogy mikor did, was have, ha ezeket nem tudod. Ha ezeket tudod, akkor a tagadás ugyanúgy megy.

2021. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Első, a didn't kijelentő módban többnyire nem did ;)
2021. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert olyan nincs, hogy "I did go to school!"? Értsd: Igenis mentem iskolába! Vagy "I did send the e-mail!" Elküldtem a levelet. Ez szerinted nem kijelentő mód? Kijelentő módban nem lehet használni a did-et, vagy miért érezted szükségét egy 1 hónappal ezelőtti hozzászóláshoz újra hozzászólni?
2021. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted volna észre, azt írtam, hogy "többnyire nem did", nem azt mondtam, hogy nem lehet. Kérdezőnek nyilván az alapok nem mennek, ha úgy állítod be, hogy a kijelentő did-et tagadjuk a didn't-tel, jól félrevezeted, mert az ritka esetben van. Az általános az, hogy a sima múlt idejű ige esetén (nem létigénél) használjuk a didn't-et tagadásnál.
2021. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát kötekedni jöttél. Akkor ez is megvolt, örülj neki.
2021. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy kötekedésnek vetted a pontosítást.
2021. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!