Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmagyarázná,hogy mi...

Valaki elmagyarázná,hogy mi az előnye és hátránya az egyetemi modellváltásoknak?

Figyelt kérdés
Most láttam egy eduline cikket,hogy 6 egyetem marad állami egyetem az országban,és ahová jelentkeztem az is tavaly alapítványi lett (idén nem is volt arra a szakra előzetes ponthatár és ezt furcsáltam is,de lehet emiatt),viszont nem tudom ennek a pozitívumait/negatívumait,és esetleg aki nagyon keni-vágja ezt a témát,megköszönném,ha leírná😕!
2021. márc. 28. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

+ oldal:

több pénz marad(hat) az egyetemnél, nem kell mindenhez állami forrásból pénzt kérni


- oldal ( a hallgatók számára)

emelkedő vizsga, tárgyfelvétel, koli stb díjak

magasabb átlag kell az ingyenes képzésen maradáshoz

kevesebb embert vesznek fel ingyenesre


kb ennyi a lényege, mást nagyon nem fogsz észrevenni.

2021. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Corvinus esetéből kiindulva: valószínűleg magasabb ponthatár lesz, évente több teljesített kredit és magasabb tanulmányi átlag kell ahhoz, hogy a támogatott képzésed megmaradjon. Évente kell pályázni a támogatásra és nem lesz olyan, hogy egy 6 féléves képzést 8 alatt lehet támogatottan végezni, csak 6 félév alatt.

Biztos, hogy szigorítások jönnek, mert az állam által pénzt az egyetem használja fel saját döntései szerint. Elképzelhető, hogy szakok szünnek meg vagy kiesnek a támogatott képzések közül, továbbá szerintem a tanulmányi ösztöndíj rendszeren is változtatni fognak.

2021. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!