Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthoni matek tanulás hogyan?...

Otthoni matek tanulás hogyan? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Utálom a matekot mint a sz@rt de muszály lesz meg tanulnom ,mert mérnök informatikus szakra akarok majd menni Szóval itthon egyedül milyen tartalmakat nézek amivel segítség nélkül megtanulhatom közép iskolai szinten?
2021. márc. 29. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Ha utálod a matekot, mint a szart, akkor a legjobb választás egy mérnöki szak, aminek kb. a harmada matek. Ajánlom a középiskolai tankönyveket, a meteking.hu weboldalt, a Sulinet tudásbázist, és vannak Youtube-videók is.
2021. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Középiskola elején magam is gyenge voltam matematikából, majd egy iskolaváltást követően kezdtem el a felzárkózást egy magántanár segítségével. Mi a kerettanterven haladtunk végig, az adott témakörökben pedig különböző nehézségű feladatokat oldottunk meg.


Számomra ez hasznos volt, a középiskola végén már a legjobb voltam matematikából, azonban a saját véleményem az, hogy bemagolni a komplett tananyagot nem lehet, szükség van arra, hogy némi érdeklődést mutass és kialakuljon a megfelelő logikád.


Amennyiben mindenképp egyedül kívánsz tanulni, azt javaslom, hogy évekre bontva tekintsd meg a tantervet, majd a tankönyvet és valamilyen példatár segítségével kezd azt feldolgozni. Segítségedre lehetnek weboldalak, illetve a Youtubeon is biztosan vannak videók.


Egyébként mérnökinformatikusként végeztem és úgy gondolom, hogy az egyetemi anyag eltér a középiskolaitól (Analízés, diszkrét matek, valószínűség számítás), azonban az alapokra mindenképp szükség van, pláne, hogy a többség számára az egyetemi matematika nagyságrendekkel nehezebb.


Amennyiben egyéb kérdésed van, nyugodtan írj privátban is.

2021. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyedül az informatika érdekel szóval nincs más választásom.
2021. márc. 29. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!